Ladies Women Single Button Lapel Monochrome Tweed Blazer
Loading pool progress...
Price tiers
Swipe โ
US$23.65
1+
01
End
Key attributes
Customization
Available
Size
Customized Size
Collar
V-Neck
Shipping Cost
Contact the supplier about freight and estimated delivery time.
Secure Payments
Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform.
Refund Policy
Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues.
Model No.
Blazer
Material
100%Acrylic/100%Polyester
Keywords
Latest Women's Coat
Detachable Part
None
Fabric Type
Twill
Design
Suport OEM
7 Days Sample Order Lead Time
Support
Style
Casual
Sleeve Length(Cm)
Nine Quarter
Printing Methods
Embossed
Lining Material
Polyester
Sleeve Style
Regular
Weight
0.5kg
Logo
Customized Logo
Clothing Length
Regular
Technics
Natural Color
Transport Package
1PCS/Polybag, 100PCS/Big Polybag, 300PCS/CTN
Specification
XS/S/M/L/XL/XXL
Trademark
Customized
Origin
Guangdong, China
Hs Code
6701000010
Production Capacity
100000 Piece/Pieces Per Month
Package Size
45.00cm * 40.00cm * 5.00cm
Package Gross Weight
1.000kg
Product Features
cape jacket
Season
All year round
7 Days Quick Proofing
YES
| Customization | Available |
|---|---|
| Size | Customized Size |
| Collar | V-Neck |
| Shipping Cost | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
| Secure Payments | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
| Refund Policy | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
| Model No. | Blazer |
| Material | 100%Acrylic/100%Polyester |
| Keywords | Latest Women's Coat |
| Detachable Part | None |
| Fabric Type | Twill |
| Design | Suport OEM |
| 7 Days Sample Order Lead Time | Support |
| Style | Casual |
| Sleeve Length(Cm) | Nine Quarter |
| Printing Methods | Embossed |
| Lining Material | Polyester |
| Sleeve Style | Regular |
|---|---|
| Weight | 0.5kg |
| Logo | Customized Logo |
| Clothing Length | Regular |
| Technics | Natural Color |
| Transport Package | 1PCS/Polybag, 100PCS/Big Polybag, 300PCS/CTN |
| Specification | XS/S/M/L/XL/XXL |
| Trademark | Customized |
| Origin | Guangdong, China |
| Hs Code | 6701000010 |
| Production Capacity | 100000 Piece/Pieces Per Month |
| Package Size | 45.00cm * 40.00cm * 5.00cm |
| Package Gross Weight | 1.000kg |
| Product Features | cape jacket |
| Season | All year round |
| 7 Days Quick Proofing | YES |
Packaging and delivery
| Selling Units | Single item |
|---|---|
| Package Type | Standard export packaging |
| Lead Time | 7-14 days after payment |
Protections
Secure Payment
Your payment information is encrypted and secure. We never share your card details.
Quality Assurance
Products are verified before shipment. Contact us within 7 days if you receive defective items.
Buyer Protection
Full refund if product is not as described or doesn't arrive on time.
Supplier
๐ญ
Dongguan Tuoyi Clothing Co., Ltd.
