New Arrival Fashion Long Sleeve Office Ladies Spring Casual Set Blazer
Loading pool progress...
Price tiers
Swipe โ
US$45.50
1+
01
End
Key attributes
Customization
Available
Gender
Women's
Season
Winter
Shipping Cost
Contact the supplier about freight and estimated delivery time.
Secure Payments
Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform.
Refund Policy
Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues.
Model No.
1600235124523
Size
Customized Size
Material
Polyester
Length
Medium
Color
Customized Color
Form
Straight
Thickness
Standard
Type
Zipper
Embellishment
Belt
Description
Exquisite Women's Clothing
Keywords
Latest Women's Coat
Detachable Part
None
Fabric Type
100% Polyester
Design
Customized Designs
7 Days Sample Order Lead Time
Support
Style
Casual
Sleeve Length(Cm)
Full
Collar
V-Neck
Printing Methods
Embossed
Lining Material
Polyester
Sleeve Style
Regular
Weight
1.5kg
Decoration
None
Logo
Accept Customized Logo
Transport Package
1PCS/Polybag, 100PCS/Big Polybag, 300PCS/CTN
Specification
XS/S/M/L/XL/XXL
Trademark
TUOYI
Origin
Dongguan
Hs Code
6701000010
Production Capacity
100000 Piece/Pieces Per Month
Package Size
45.00cm * 40.00cm * 5.00cm
Package Gross Weight
1.000kg
Bulk Production Lead Time
25-35 days after receiving deposit
Label & Logo
Cutomized can be accepted
Service
OEM & ODM
| Customization | Available |
|---|---|
| Gender | Women's |
| Season | Winter |
| Shipping Cost | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
| Secure Payments | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
| Refund Policy | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
| Model No. | 1600235124523 |
| Size | Customized Size |
| Material | Polyester |
| Length | Medium |
| Color | Customized Color |
| Form | Straight |
| Thickness | Standard |
| Type | Zipper |
| Embellishment | Belt |
| Description | Exquisite Women's Clothing |
| Keywords | Latest Women's Coat |
| Detachable Part | None |
| Fabric Type | 100% Polyester |
| Design | Customized Designs |
| 7 Days Sample Order Lead Time | Support |
| Style | Casual |
|---|---|
| Sleeve Length(Cm) | Full |
| Collar | V-Neck |
| Printing Methods | Embossed |
| Lining Material | Polyester |
| Sleeve Style | Regular |
| Weight | 1.5kg |
| Decoration | None |
| Logo | Accept Customized Logo |
| Transport Package | 1PCS/Polybag, 100PCS/Big Polybag, 300PCS/CTN |
| Specification | XS/S/M/L/XL/XXL |
| Trademark | TUOYI |
| Origin | Dongguan |
| Hs Code | 6701000010 |
| Production Capacity | 100000 Piece/Pieces Per Month |
| Package Size | 45.00cm * 40.00cm * 5.00cm |
| Package Gross Weight | 1.000kg |
| Bulk Production Lead Time | 25-35 days after receiving deposit |
| Label & Logo | Cutomized can be accepted |
| Service | OEM & ODM |
Packaging and delivery
| Selling Units | Single item |
|---|---|
| Package Type | Standard export packaging |
| Lead Time | 7-14 days after payment |
Protections
Secure Payment
Your payment information is encrypted and secure. We never share your card details.
Quality Assurance
Products are verified before shipment. Contact us within 7 days if you receive defective items.
Buyer Protection
Full refund if product is not as described or doesn't arrive on time.
Supplier
๐ญ
Dongguan Tuoyi Clothing Co., Ltd.
