Mediterranean Tile Print Digital Print on Minimatt or Oxford Fabric for Boho and Retro Home Decor
Loading pool progress...
Price tiers
Swipe โ
US$1.00 - 3.00
1,000+
01,000
End
Key attributes
Customization
Available
Cleaning Method
Machine Washable
Color
Printed
Shipping Cost
Contact the supplier about freight and estimated delivery time.
Secure Payments
Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform.
Refund Policy
Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues.
Craftsmanship
Printed
Features
Anti-static, Disposable, High Temperature-Resistant, Oilproof, Waterproof
Pattern
Printed
Shape
Round
Size
Customized
Specification
Customized
Thickness
Medium
Type
Decorative
Quality
High Quality
Fabric Colors
Customized
Hanger Sample
Free
Ground Fabric
Minimatt Fabric
Transport Package
Piece Packing
Trademark
Tuoyang textile
Origin
China
Production Capacity
10000m Per Month
Package Size
10.00cm * 10.00cm * 10.00cm
Package Gross Weight
5.000kg
Item No.:
TY-5693
Fabric Name:
Printed Table Cloth Fabric
Width:
57/58"
Length:
Customised
Weight:
130GSM
Material:
100% Polyester
Feature:
Polyester Minimatt Fabric printed for bag ,tent ,hometextile
Application:
Can be used for bag ,tent ,car cover ,chair ,table cloth and DIY
| Customization | Available |
|---|---|
| Cleaning Method | Machine Washable |
| Color | Printed |
| Shipping Cost | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
| Secure Payments | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
| Refund Policy | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
| Craftsmanship | Printed |
| Features | Anti-static, Disposable, High Temperature-Resistant, Oilproof, Waterproof |
| Pattern | Printed |
| Shape | Round |
| Size | Customized |
| Specification | Customized |
| Thickness | Medium |
| Type | Decorative |
| Quality | High Quality |
| Fabric Colors | Customized |
| Hanger Sample | Free |
|---|---|
| Ground Fabric | Minimatt Fabric |
| Transport Package | Piece Packing |
| Trademark | Tuoyang textile |
| Origin | China |
| Production Capacity | 10000m Per Month |
| Package Size | 10.00cm * 10.00cm * 10.00cm |
| Package Gross Weight | 5.000kg |
| Item No.: | TY-5693 |
| Fabric Name: | Printed Table Cloth Fabric |
| Width: | 57/58" |
| Length: | Customised |
| Weight: | 130GSM |
| Material: | 100% Polyester |
| Feature: | Polyester Minimatt Fabric printed for bag ,tent ,hometextile |
| Application: | Can be used for bag ,tent ,car cover ,chair ,table cloth and DIY |
Packaging and delivery
| Selling Units | Single item |
|---|---|
| Package Type | Standard export packaging |
| Lead Time | 7-14 days after payment |
Protections
Secure Payment
Your payment information is encrypted and secure. We never share your card details.
Quality Assurance
Products are verified before shipment. Contact us within 7 days if you receive defective items.
Buyer Protection
Full refund if product is not as described or doesn't arrive on time.
Supplier
๐ญ
Shaoxing Tuoyang Import and Export Co., Ltd.
