14oz Reusable Milk Coffee Glass Mug Tea Tumbler with Lid Straw Water Glasses Leather Protective Sleeve Cup
Loading pool progress...
Price tiers
Swipe โ
US$0.85
290+
0290
End
Key attributes
Customization
Available
Capacity
400ml
Shape
Bamboo Shape
Model No.
Sunflower-MZ0041
Cup Accessories
with Lid and Straw
Type
Double Wall
Glass Type
Clear Glass
Technics
Laser / Silk Screen Printing
Style
Simple
Usage
Glass Office Cup, Crystal Glass
Fancy
Printed
Certification
ROHS, CE / EU / LFGB / GB
Product Name
Retro Style Glass Straw Print Mug Cup
Material
High Borosilicate Glass
Size
12.5*9cm
Logo
Customizable
Moq
290PCS
Carton Size
48*39*40cm
Occasion
Party, Party, Bar, Office, Household
Use
Coffee. Tea. Beer. Water
Transport Package
Individul Package
Specification
Glass
Trademark
SUNFLOWER
Origin
Zhejiang
Production Capacity
100000 Pieces/Week
Products
Retro style glass straw print mug cups
Material Type
Glass
Product Size
12.5*9cm
Design Style
Minimalist
| Customization | Available |
|---|---|
| Capacity | 400ml |
| Shape | Bamboo Shape |
| Model No. | Sunflower-MZ0041 |
| Cup Accessories | with Lid and Straw |
| Type | Double Wall |
| Glass Type | Clear Glass |
| Technics | Laser / Silk Screen Printing |
| Style | Simple |
| Usage | Glass Office Cup, Crystal Glass |
| Fancy | Printed |
| Certification | ROHS, CE / EU / LFGB / GB |
| Product Name | Retro Style Glass Straw Print Mug Cup |
| Material | High Borosilicate Glass |
| Size | 12.5*9cm |
| Logo | Customizable |
|---|---|
| Moq | 290PCS |
| Carton Size | 48*39*40cm |
| Occasion | Party, Party, Bar, Office, Household |
| Use | Coffee. Tea. Beer. Water |
| Transport Package | Individul Package |
| Specification | Glass |
| Trademark | SUNFLOWER |
| Origin | Zhejiang |
| Production Capacity | 100000 Pieces/Week |
| Products | Retro style glass straw print mug cups |
| Material Type | Glass |
| Product Size | 12.5*9cm |
| Design Style | Minimalist |
Packaging and delivery
| Selling Units | Single item |
|---|---|
| Package Type | Standard export packaging |
| Lead Time | 7-14 days after payment |
Protections
Secure Payment
Your payment information is encrypted and secure. We never share your card details.
Quality Assurance
Products are verified before shipment. Contact us within 7 days if you receive defective items.
Buyer Protection
Full refund if product is not as described or doesn't arrive on time.
Supplier
๐ญ
Changsha Sunflower B&T Co., Ltd.
