Metel Body Retro Mechanical Spring Balance Kitchen Scale
Loading pool progress...
Price tiers
Swipe โ
US$4.90
1+
01
End
Key attributes
Customization
Available
After-Sales Service
24hours
Warranty
1year
Model No.
MX-2011
Accuracy
10g
Weighing
30kg
Display Type
Mechanical Hand
Location
Desktop Scale
Material
Iron
Measure Method
Manual
Application
Industrial Scales, Commercial Scale, Special Scales
Function
Weighing Scale, Counting Scales
Structure
Mechanical and Electronic Scale
Shape
Circular
Tray Size
21X21cm
Transport Package
8PCS/CTN
Specification
54x47x54cm
Trademark
MengXuan
Origin
Yong Kang China
Hs Code
8423829010
Production Capacity
30000PCS/Month
| Customization | Available |
|---|---|
| After-Sales Service | 24hours |
| Warranty | 1year |
| Model No. | MX-2011 |
| Accuracy | 10g |
| Weighing | 30kg |
| Display Type | Mechanical Hand |
| Location | Desktop Scale |
| Material | Iron |
| Measure Method | Manual |
| Application | Industrial Scales, Commercial Scale, Special Scales |
| Function | Weighing Scale, Counting Scales |
|---|---|
| Structure | Mechanical and Electronic Scale |
| Shape | Circular |
| Tray Size | 21X21cm |
| Transport Package | 8PCS/CTN |
| Specification | 54x47x54cm |
| Trademark | MengXuan |
| Origin | Yong Kang China |
| Hs Code | 8423829010 |
| Production Capacity | 30000PCS/Month |
Packaging and delivery
| Selling Units | Single item |
|---|---|
| Package Type | Standard export packaging |
| Lead Time | 7-14 days after payment |
Protections
Secure Payment
Your payment information is encrypted and secure. We never share your card details.
Quality Assurance
Products are verified before shipment. Contact us within 7 days if you receive defective items.
Buyer Protection
Full refund if product is not as described or doesn't arrive on time.
Supplier
๐ญ
Zhejiang Mengxuan Electronic Co., Ltd.
