Plush Bear Print Fisherman Hat Fashion Retro Female Winter Warm Basin Cap Bucket Hats
Loading pool progress...
Price tiers
Swipe โ
US$4.68
50+
050
End
Key attributes
Customization
Available
Applicable Gender
Unisex
Applicable User
Adults
Model No.
CR-0575
Brim
With Brim
Color
as Shown or Custom Color
Crown
With Crown
Gender
Unisex
Material
100% Cotton
Pattern
Plain Dyed
Pattern Technology
Custom
Pattern Theme
Custom
Season
Winiter
Special Features
Not Adjustable, UV Resistant, Windproof, Custom
Style
Custom
Keyword
Bucket Hat,Winter Hat,Warm Hat
Product Name
Bear Hat
Selling Units
Single Item
Usage
Keeping Warm
Single Gross Weight
0.120kg
Winter Hat Type
Beanie
Size
56-58cm
Sample
Avaialble
Packaging Details
Customized Packaging
Single Package Size
15X15X5cm
Moq
50PCS
Design
Newest design
Packing
OPP Bag
Applicable Scene
Casual,
Transport Package
Customized Packaging
Trademark
OEM/ODM
Origin
Zhejiang, China
Hs Code
65059090
Production Capacity
500000
Oem/Odm
Acceeptable
Customized Service
Color, size, packaging, logo
Delivery Time
3-15 Working Days
Payment Method
T/TWestern UnionSupport All Payment Methods
| Customization | Available |
|---|---|
| Applicable Gender | Unisex |
| Applicable User | Adults |
| Model No. | CR-0575 |
| Brim | With Brim |
| Color | as Shown or Custom Color |
| Crown | With Crown |
| Gender | Unisex |
| Material | 100% Cotton |
| Pattern | Plain Dyed |
| Pattern Technology | Custom |
| Pattern Theme | Custom |
| Season | Winiter |
| Special Features | Not Adjustable, UV Resistant, Windproof, Custom |
| Style | Custom |
| Keyword | Bucket Hat,Winter Hat,Warm Hat |
| Product Name | Bear Hat |
| Selling Units | Single Item |
| Usage | Keeping Warm |
| Single Gross Weight | 0.120kg |
|---|---|
| Winter Hat Type | Beanie |
| Size | 56-58cm |
| Sample | Avaialble |
| Packaging Details | Customized Packaging |
| Single Package Size | 15X15X5cm |
| Moq | 50PCS |
| Design | Newest design |
| Packing | OPP Bag |
| Applicable Scene | Casual, |
| Transport Package | Customized Packaging |
| Trademark | OEM/ODM |
| Origin | Zhejiang, China |
| Hs Code | 65059090 |
| Production Capacity | 500000 |
| Oem/Odm | Acceeptable |
| Customized Service | Color, size, packaging, logo |
| Delivery Time | 3-15 Working Days |
| Payment Method | T/TWestern UnionSupport All Payment Methods |
Packaging and delivery
| Selling Units | Single item |
|---|---|
| Package Type | Standard export packaging |
| Lead Time | 7-14 days after payment |
Protections
Secure Payment
Your payment information is encrypted and secure. We never share your card details.
Quality Assurance
Products are verified before shipment. Contact us within 7 days if you receive defective items.
Buyer Protection
Full refund if product is not as described or doesn't arrive on time.
Supplier
๐ญ
Yiwu Zhanrong E-Commerce Co., Ltd.
