100%Polyester Micro Fiber Men’ S Vintage Floral Jacquard Tie – Classic Brown Necktie with Wolf and Botanical Print, Retro Animal & Flower Pattern
Loading pool progress...
Price tiers
Swipe →
US$1.40
50+
050
End
Key attributes
Customization
Available
Material
Polyester
Type
Necktie
Shipping Cost
Contact the supplier about freight and estimated delivery time.
Secure Payments
Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform.
Refund Policy
Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues.
Model No.
T-20
Style
Printed
Pattern
Jacquard
Moq
50
Hooded Or Not
Not
Brand
Langyu
Printing Theme
Custom /DIY
Transport Package
1PC/Polybag(or Gift Box)
Specification
40g
Trademark
Custom Logo Accepted
Origin
Shengzhou
Hs Code
61172000
Production Capacity
800000pieces/Year
Package Size
75.00cm * 38.00cm * 50.00cm
Package Gross Weight
1.000kg
Fabric Composition
polyester
Processing Method
Jacquard
Lead Time
15-25 Days
Oem&Odm
Acceptable
| Customization | Available |
|---|---|
| Material | Polyester |
| Type | Necktie |
| Shipping Cost | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
| Secure Payments | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
| Refund Policy | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
| Model No. | T-20 |
| Style | Printed |
| Pattern | Jacquard |
| Moq | 50 |
| Hooded Or Not | Not |
| Brand | Langyu |
| Printing Theme | Custom /DIY |
| Transport Package | 1PC/Polybag(or Gift Box) |
|---|---|
| Specification | 40g |
| Trademark | Custom Logo Accepted |
| Origin | Shengzhou |
| Hs Code | 61172000 |
| Production Capacity | 800000pieces/Year |
| Package Size | 75.00cm * 38.00cm * 50.00cm |
| Package Gross Weight | 1.000kg |
| Fabric Composition | polyester |
| Processing Method | Jacquard |
| Lead Time | 15-25 Days |
| Oem&Odm | Acceptable |
Packaging and delivery
| Selling Units | Single item |
|---|---|
| Package Type | Standard export packaging |
| Lead Time | 7-14 days after payment |
Protections
Secure Payment
Your payment information is encrypted and secure. We never share your card details.
Quality Assurance
Products are verified before shipment. Contact us within 7 days if you receive defective items.
Buyer Protection
Full refund if product is not as described or doesn't arrive on time.
Supplier
🏭
Shengzhou Langyu Necktie Apparel Co., Ltd.
