Hot Selling Floral Element Classic Storage Retro Niche Digital Print Flower Pattern Small Square Bag Vintage Shoulder Ladies Bag
Loading pool progress...
Price tiers
Swipe โ
US$7.50
200+
0200
End
Key attributes
Customization
Available
Material
Cork
Inside Material
Polyester
Shipping Cost
Contact the supplier about freight and estimated delivery time.
Secure Payments
Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform.
Refund Policy
Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues.
Model No.
CXW05-14
Waterproof
Waterproof
Season
All Seasons
Lining
Polyester
Structure
Main Bag, Inner Patch Bag, Dark Bag, Back Bag
Logo
Customize
Closure Type
Zipper
Number Of Handles/Straps
Two
Weight
0.4kg
Moq
200PCS
Color
Khaki with Print Color
Transport Package
Separate OPP Bag Package
Specification
26*4*22 cm
Trademark
OEM ODM
Origin
Guangzhou, China
Production Capacity
10000PCS/Month
Package Size
27.00cm * 5.00cm * 23.00cm
Package Gross Weight
0.500kg
Pattern Type: Other
Closure Type: Zipper
Shape: Casual Handbag
Lining Material: Polyester
Main Material: Cork
Style: Lady
Decoration: Button, Lock, Rivet, Flowers, Diamonds, Letter, Scarves, Tassel, Ruched
Place of Origin: Guangdong, China
Gender: Women
Model Number: CXW05-14
Brand Name: Oem Odm
Material: Cork or leather as the customer's request
Number Of Handles/Straps: Single
Type: Handbag, women's handbag
Color: Khaki With Print Or Other Colors Customize
Sample time:5-7 Working Days
Quantity(Pieces)
1 - 200
Est. Time(Days)
15
Business Type
Custom manufacturer
Main Products
Handbag, Crossbody Bag, Tote Bag, Backpack, Fanny Pack
Total Employees
101 - 200 People
Year Established
2012
Product Certifications
-
Trademarks
-
Cutting Machine
No Information
Automatic Sash Folding Machine
No Information
Sewing Machine
No Information
Automatic Gluing And Folding Machine
No Information
Straight Edge Machine
No Information
Nailing Machine
No Information
Computer Sewing Machine
No Information
N/A
N/A
South America
20.00%
Western Europe
15.00%
Eastern Europe
14.00%
North America
10.00%
Eastern Asia
8.00%
| Customization | Available |
|---|---|
| Material | Cork |
| Inside Material | Polyester |
| Shipping Cost | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
| Secure Payments | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
| Refund Policy | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
| Model No. | CXW05-14 |
| Waterproof | Waterproof |
| Season | All Seasons |
| Lining | Polyester |
| Structure | Main Bag, Inner Patch Bag, Dark Bag, Back Bag |
| Logo | Customize |
| Closure Type | Zipper |
| Number Of Handles/Straps | Two |
| Weight | 0.4kg |
| Moq | 200PCS |
| Color | Khaki with Print Color |
| Transport Package | Separate OPP Bag Package |
| Specification | 26*4*22 cm |
| Trademark | OEM ODM |
| Origin | Guangzhou, China |
| Production Capacity | 10000PCS/Month |
| Package Size | 27.00cm * 5.00cm * 23.00cm |
| Package Gross Weight | 0.500kg |
| Pattern Type: Other | Closure Type: Zipper |
| Shape: Casual Handbag | Lining Material: Polyester |
| Main Material: Cork | Style: Lady |
| Decoration: Button, Lock, Rivet, Flowers, Diamonds, Letter, Scarves, Tassel, Ruched | Place of Origin: Guangdong, China |
|---|---|
| Gender: Women | Model Number: CXW05-14 |
| Brand Name: Oem Odm | Material: Cork or leather as the customer's request |
| Number Of Handles/Straps: Single | Type: Handbag, women's handbag |
| Color: Khaki With Print Or Other Colors Customize | Sample time:5-7 Working Days |
| Quantity(Pieces) | 1 - 200 |
| Est. Time(Days) | 15 |
| Business Type | Custom manufacturer |
| Main Products | Handbag, Crossbody Bag, Tote Bag, Backpack, Fanny Pack |
| Total Employees | 101 - 200 People |
| Year Established | 2012 |
| Product Certifications | - |
| Trademarks | - |
| Cutting Machine | No Information |
| Automatic Sash Folding Machine | No Information |
| Sewing Machine | No Information |
| Automatic Gluing And Folding Machine | No Information |
| Straight Edge Machine | No Information |
| Nailing Machine | No Information |
| Computer Sewing Machine | No Information |
| N/A | N/A |
| South America | 20.00% |
| Western Europe | 15.00% |
| Eastern Europe | 14.00% |
| North America | 10.00% |
| Eastern Asia | 8.00% |
Packaging and delivery
| Selling Units | Single item |
|---|---|
| Package Type | Standard export packaging |
| Lead Time | 7-14 days after payment |
Protections
Secure Payment
Your payment information is encrypted and secure. We never share your card details.
Quality Assurance
Products are verified before shipment. Contact us within 7 days if you receive defective items.
Buyer Protection
Full refund if product is not as described or doesn't arrive on time.
Supplier
๐ญ
Guangzhou Chunxi Bags Manufacturing Co., Ltd.
