Fashionable Women's New Retro Leopard Print Canvas Bag Korean Version Letter Print Large Capacity Casual Tote Shoulder Bag
Loading pool progress...
Price tiers
Swipe โ
US$3.55
100+
0100
End
Key attributes
Customization
Available
Color
Customized Color
Gender
Unisex
Shipping Cost
Contact the supplier about freight and estimated delivery time.
Secure Payments
Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform.
Refund Policy
Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues.
Hardness
Soft
Waterproof
Non-Waterproof
Printing
Silk Screen, Digital Printing
Usage
Shopping,Sale,Promotion,Packing Supply Ability
Size
Medium(30-50cm)
Material
Canvas
Feature
Eco-Friendly
Moq
100PCS
Logo
Accept Customized Logo
Quality
High Quatity
Sample Time
5-7 Days
Pattern Type
Canvas Shopping Bag
Style
Folding
Oem/Odm
Accepable
Transport Package
Box
Specification
20*30
Trademark
ODM/OEM
Origin
China
Production Capacity
500000
Package Size
25.00cm * 30.00cm * 25.00cm
Package Gross Weight
0.600kg
Item Name
Organic Cotton Tote Bag 100% Cotton Tote Bag Cotton Shopping Bags with Logos
Shapes
flat, square bottom, round bottom, square bottom and gusset.
Oem&Odm
Yes,we accept!
Produce Time
15-25 days, according to your quantity.
Packing
200 pcs/carton, or according to customers' requirement
Shipment Way
by sea, by air, by express
Sample
1). sample time: Within 3-5 days. 2). Sample charge: According to product details. 3). Sample refund: 8000 pcs. 4). Sample delivery: UPS, FedEx, DHL. 5). Our stock sample is free, but you need to pay the sample freight.
Payment Term
30% deposit by T/T in advance, 70% balance by T/T before shipment,L/C,D/A,D/P, Western Union, Paypal, Visa, Debit Card, Credit Card
Fob Port
Guangzhou or Shenzhen
| Customization | Available |
|---|---|
| Color | Customized Color |
| Gender | Unisex |
| Shipping Cost | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
| Secure Payments | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
| Refund Policy | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
| Hardness | Soft |
| Waterproof | Non-Waterproof |
| Printing | Silk Screen, Digital Printing |
| Usage | Shopping,Sale,Promotion,Packing Supply Ability |
| Size | Medium(30-50cm) |
| Material | Canvas |
| Feature | Eco-Friendly |
| Moq | 100PCS |
| Logo | Accept Customized Logo |
| Quality | High Quatity |
| Sample Time | 5-7 Days |
| Pattern Type | Canvas Shopping Bag |
| Style | Folding |
|---|---|
| Oem/Odm | Accepable |
| Transport Package | Box |
| Specification | 20*30 |
| Trademark | ODM/OEM |
| Origin | China |
| Production Capacity | 500000 |
| Package Size | 25.00cm * 30.00cm * 25.00cm |
| Package Gross Weight | 0.600kg |
| Item Name | Organic Cotton Tote Bag 100% Cotton Tote Bag Cotton Shopping Bags with Logos |
| Shapes | flat, square bottom, round bottom, square bottom and gusset. |
| Oem&Odm | Yes,we accept! |
| Produce Time | 15-25 days, according to your quantity. |
| Packing | 200 pcs/carton, or according to customers' requirement |
| Shipment Way | by sea, by air, by express |
| Sample | 1). sample time: Within 3-5 days. 2). Sample charge: According to product details. 3). Sample refund: 8000 pcs. 4). Sample delivery: UPS, FedEx, DHL. 5). Our stock sample is free, but you need to pay the sample freight. |
| Payment Term | 30% deposit by T/T in advance, 70% balance by T/T before shipment,L/C,D/A,D/P, Western Union, Paypal, Visa, Debit Card, Credit Card |
| Fob Port | Guangzhou or Shenzhen |
Packaging and delivery
| Selling Units | Single item |
|---|---|
| Package Type | Standard export packaging |
| Lead Time | 7-14 days after payment |
Protections
Secure Payment
Your payment information is encrypted and secure. We never share your card details.
Quality Assurance
Products are verified before shipment. Contact us within 7 days if you receive defective items.
Buyer Protection
Full refund if product is not as described or doesn't arrive on time.
Supplier
๐ญ
Sichuan Fennidi Trading Co., Ltd
