Vintage Style Electric Scooter with Modern Performance and Features
Loading pool progress...
Price tiers
Swipe โ
US$700.00
1+
01
End
Key attributes
Customization
Available
Wheels
2 Wheels
Battery Type
Lithium Battery
Shipping Cost
Contact the supplier about freight and estimated delivery time.
Secure Payments
Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform.
Refund Policy
Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues.
Model No.
LMJR
Certification
DOT, COC, ISO9001, CQC, EEC, CE
Frame Material
Metal
Foldable
Non-Foldable
Display
TFT Color
Lead Acid Battery Capacity
72V20ah
Lithium Battery Capacity
72V20ah X 2PCS
Pedal(S)
No Pedal
Anti-Theft
Remote Control Anti-Theft Alarm
Gear
3 Forward Gears and 1 Reverse Gear
Transport Package
Carton and Frame
Specification
1920x620x1180mm
Trademark
JCADI
Origin
China
Hs Code
871100000
Production Capacity
10000 Psc/Year
Package Size
192.00cm * 76.00cm * 112.00cm
Package Gross Weight
120.000kg
Feature
Specification
Motor Power
2200W
Speed
45km/h
Tire
3.5-10' Tubeless
Voltage
72V
Battery
Lead acid battery & lithium battery
Size
1920*620*1180m
Color
Black,Red,Blue,Customized
| Customization | Available |
|---|---|
| Wheels | 2 Wheels |
| Battery Type | Lithium Battery |
| Shipping Cost | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
| Secure Payments | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
| Refund Policy | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
| Model No. | LMJR |
| Certification | DOT, COC, ISO9001, CQC, EEC, CE |
| Frame Material | Metal |
| Foldable | Non-Foldable |
| Display | TFT Color |
| Lead Acid Battery Capacity | 72V20ah |
| Lithium Battery Capacity | 72V20ah X 2PCS |
| Pedal(S) | No Pedal |
| Anti-Theft | Remote Control Anti-Theft Alarm |
| Gear | 3 Forward Gears and 1 Reverse Gear |
| Transport Package | Carton and Frame |
|---|---|
| Specification | 1920x620x1180mm |
| Trademark | JCADI |
| Origin | China |
| Hs Code | 871100000 |
| Production Capacity | 10000 Psc/Year |
| Package Size | 192.00cm * 76.00cm * 112.00cm |
| Package Gross Weight | 120.000kg |
| Feature | Specification |
| Motor Power | 2200W |
| Speed | 45km/h |
| Tire | 3.5-10' Tubeless |
| Voltage | 72V |
| Battery | Lead acid battery & lithium battery |
| Size | 1920*620*1180m |
| Color | Black,Red,Blue,Customized |
Packaging and delivery
| Selling Units | Single item |
|---|---|
| Package Type | Standard export packaging |
| Lead Time | 7-14 days after payment |
Protections
Secure Payment
Your payment information is encrypted and secure. We never share your card details.
Quality Assurance
Products are verified before shipment. Contact us within 7 days if you receive defective items.
Buyer Protection
Full refund if product is not as described or doesn't arrive on time.
Supplier
๐ญ
Jcadi Technology Co. Ltd
