New Felt British Fashion Retro Wool Top Small Brim Cowboy Hat
Loading pool progress...
Price tiers
Swipe โ
US$26.00
10+
010
End
Key attributes
Customization
Available
Applicable Gender
Unisex
Applicable User
Adults
Shipping Cost
Contact the supplier about freight and estimated delivery time.
Secure Payments
Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform.
Refund Policy
Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues.
Model No.
old cowboy hat
Brim
11cm
Color
Custom Color
Crown
With Crown
Gender
Unisex
Material
100% Australian Wool
Pattern
Embroidered
Pattern Technology
Silk Screen Printing
Pattern Theme
Single
Season
Autumn, Spring / Autumn, Summer, Winter
Special Features
Adjustable
Style
Dobby
Selling Units
Single Item
Printing Methods
Sublimation Transfer Print
Sample Time
7-15 Days
Size
57cm59cm 61cm
Moq
10PCS
Logo
Customized Logo Accept
Payment
T/T
Technics
Silk Screen Printing,Heat-Transfer Printing,Affixe
Genaer
Unisex
Product Name
Cowboy Hat
Applicable Scene
Beachcasualoutdoor, Travelsportscycling Business,H
Applicable Season
Four Seasons
Head Circumference
58-60cm
Accessory Type
Ribbon & Rope
Transport Package
Carton
Specification
30*25*15
Trademark
Hexin
Origin
Hebei
Package Size
40.00cm * 44.00cm * 60.00cm
Package Gross Weight
0.500kg
Item
value
Age Group
Adults
Usage
Gift
Quality
High-quality
| Customization | Available |
|---|---|
| Applicable Gender | Unisex |
| Applicable User | Adults |
| Shipping Cost | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
| Secure Payments | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
| Refund Policy | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
| Model No. | old cowboy hat |
| Brim | 11cm |
| Color | Custom Color |
| Crown | With Crown |
| Gender | Unisex |
| Material | 100% Australian Wool |
| Pattern | Embroidered |
| Pattern Technology | Silk Screen Printing |
| Pattern Theme | Single |
| Season | Autumn, Spring / Autumn, Summer, Winter |
| Special Features | Adjustable |
| Style | Dobby |
| Selling Units | Single Item |
| Printing Methods | Sublimation Transfer Print |
| Sample Time | 7-15 Days |
| Size | 57cm59cm 61cm |
|---|---|
| Moq | 10PCS |
| Logo | Customized Logo Accept |
| Payment | T/T |
| Technics | Silk Screen Printing,Heat-Transfer Printing,Affixe |
| Genaer | Unisex |
| Product Name | Cowboy Hat |
| Applicable Scene | Beachcasualoutdoor, Travelsportscycling Business,H |
| Applicable Season | Four Seasons |
| Head Circumference | 58-60cm |
| Accessory Type | Ribbon & Rope |
| Transport Package | Carton |
| Specification | 30*25*15 |
| Trademark | Hexin |
| Origin | Hebei |
| Package Size | 40.00cm * 44.00cm * 60.00cm |
| Package Gross Weight | 0.500kg |
| Item | value |
| Age Group | Adults |
| Usage | Gift |
| Quality | High-quality |
Packaging and delivery
| Selling Units | Single item |
|---|---|
| Package Type | Standard export packaging |
| Lead Time | 7-14 days after payment |
Protections
Secure Payment
Your payment information is encrypted and secure. We never share your card details.
Quality Assurance
Products are verified before shipment. Contact us within 7 days if you receive defective items.
Buyer Protection
Full refund if product is not as described or doesn't arrive on time.
Supplier
๐ญ
Baoding Hexin Imp. & Exp. Trading Co., Ltd.
