Wholesale Fedocustom Classic Retro Fedora Vintage Wool Feel Wide Brim Hatra Hats
Loading pool progress...
Price tiers
Swipe โ
US$9.50
10+
010
End
Key attributes
Customization
Available
Applicable Gender
Unisex
Applicable User
Adults
Shipping Cost
Contact the supplier about freight and estimated delivery time.
Secure Payments
Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform.
Refund Policy
Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues.
Brim
With Brim
Crown
With Crown
Gender
Unisex
Material
100% Wool
Pattern
Embroidered
Pattern Technology
3D Embroidery
Pattern Theme
Customized
Season
Autumn, Spring / Autumn, Summer, Winter
Special Features
Adjustable, Water Resistant
Style
Dobby
Printing Methods
Sublimation Transfer Print
Usage
Gift
Sample Time
7-15 Days
Size
57cm59cm 61cm
Moq
10PCS
Logo
Customized Logo Accept
Pplicable Season
Four Seasons
Payment
T/T
Product Name
Fedora Hat
Applicable Scene
Beachcasualoutdoor Travelcyclingbusiness,Home Use
Head Circumference
Adjustable
Age Group
Adults
Accessory Type
Ribbon &Rope
Elling Units
Single Item
Trademark
Hexin
Origin
Hebei
Package Size
40.00cm * 44.00cm * 60.00cm
Package Gross Weight
0.500kg
Item
value
Color
Multiple colors
Quality
High-quality
| Customization | Available |
|---|---|
| Applicable Gender | Unisex |
| Applicable User | Adults |
| Shipping Cost | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
| Secure Payments | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
| Refund Policy | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
| Brim | With Brim |
| Crown | With Crown |
| Gender | Unisex |
| Material | 100% Wool |
| Pattern | Embroidered |
| Pattern Technology | 3D Embroidery |
| Pattern Theme | Customized |
| Season | Autumn, Spring / Autumn, Summer, Winter |
| Special Features | Adjustable, Water Resistant |
| Style | Dobby |
| Printing Methods | Sublimation Transfer Print |
| Usage | Gift |
| Sample Time | 7-15 Days |
| Size | 57cm59cm 61cm |
|---|---|
| Moq | 10PCS |
| Logo | Customized Logo Accept |
| Pplicable Season | Four Seasons |
| Payment | T/T |
| Product Name | Fedora Hat |
| Applicable Scene | Beachcasualoutdoor Travelcyclingbusiness,Home Use |
| Head Circumference | Adjustable |
| Age Group | Adults |
| Accessory Type | Ribbon &Rope |
| Elling Units | Single Item |
| Trademark | Hexin |
| Origin | Hebei |
| Package Size | 40.00cm * 44.00cm * 60.00cm |
| Package Gross Weight | 0.500kg |
| Item | value |
| Color | Multiple colors |
| Quality | High-quality |
Packaging and delivery
| Selling Units | Single item |
|---|---|
| Package Type | Standard export packaging |
| Lead Time | 7-14 days after payment |
Protections
Secure Payment
Your payment information is encrypted and secure. We never share your card details.
Quality Assurance
Products are verified before shipment. Contact us within 7 days if you receive defective items.
Buyer Protection
Full refund if product is not as described or doesn't arrive on time.
Supplier
๐ญ
Baoding Hexin Imp. & Exp. Trading Co., Ltd.
