Vintage Silk Folding Fan Retro Chinese Japanese Bamboo Hand Folding Fan Dance Home Decoration Ornaments Craft Gift Fan
Loading pool progress...
Price tiers
Swipe โ
US$0.60 - 1.86
500+
0500
End
Key attributes
Customization
Available
Type
Handicraft
Bamboo Type
Mao Bamboo
Usage
Souvenirs, Gift, Decoration
Style
Chinese
Surface Treatment
Printed
Suitable For
Business , Gift , Promotion
Color
Custom Color
Feature
Creative
Processing
Print
Customized
Customized
Material
Bamboo Ribs+ Polyester/Paper
Moq
1000 PCS
Logo
Accept Customer's Logo
Sample Time
5-7days
Production Time
15-20 Days
Package
10PCS/PP Bag,
Transport Package
1PC/OPP Bag
Specification
21cm*38cm custom
Origin
China
Hs Code
39261000
Production Capacity
300000/Each Month
Size
21cm . 23cm ,18cm / custom size
Weight
25 g
Packing
1PC/PP Bag
Logo Processing Way
Sublimation,Silk screen printing,Heat transfer
Artwork Format
AI or PDF
Shipping
By Courier,Air or Sea
| Customization | Available |
|---|---|
| Type | Handicraft |
| Bamboo Type | Mao Bamboo |
| Usage | Souvenirs, Gift, Decoration |
| Style | Chinese |
| Surface Treatment | Printed |
| Suitable For | Business , Gift , Promotion |
| Color | Custom Color |
| Feature | Creative |
| Processing | |
| Customized | Customized |
| Material | Bamboo Ribs+ Polyester/Paper |
| Moq | 1000 PCS |
| Logo | Accept Customer's Logo |
| Sample Time | 5-7days |
|---|---|
| Production Time | 15-20 Days |
| Package | 10PCS/PP Bag, |
| Transport Package | 1PC/OPP Bag |
| Specification | 21cm*38cm custom |
| Origin | China |
| Hs Code | 39261000 |
| Production Capacity | 300000/Each Month |
| Size | 21cm . 23cm ,18cm / custom size |
| Weight | 25 g |
| Packing | 1PC/PP Bag |
| Logo Processing Way | Sublimation,Silk screen printing,Heat transfer |
| Artwork Format | AI or PDF |
| Shipping | By Courier,Air or Sea |
Packaging and delivery
| Selling Units | Single item |
|---|---|
| Package Type | Standard export packaging |
| Lead Time | 7-14 days after payment |
Protections
Secure Payment
Your payment information is encrypted and secure. We never share your card details.
Quality Assurance
Products are verified before shipment. Contact us within 7 days if you receive defective items.
Buyer Protection
Full refund if product is not as described or doesn't arrive on time.
Supplier
๐ญ
Yueyang Grand Arts and Crafts Co., Ltd.
