Customizable Soccer Jersey Sets for Kids Sublimation OEM Practice Football Shirts
Loading pool progress...
Price tiers
Swipe โ
US$7.90
10+
010
End
Key attributes
Customization
Available
Age
Adults
Feature
Anti-Static, Anti-UV, Body Shape, Breathable, Moisture-Wicking, Quick-Drying, Windbreak
Shipping Cost
Contact the supplier about freight and estimated delivery time.
Secure Payments
Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform.
Refund Policy
Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues.
Model No.
Football Uniform-998
Gender
Unisex
Material
Polyester
Pattern
Logo
Product Name
Kids' Soccer Wear
Logo
Customized Name & Number Printing
Technology
Full Digital Sublimation Transfer Print
Moq
10PCS
Payment Term
T/T, L/C, D/P, Trade Assurance
Pattern Type
Team Numbers, Player Name
Color
13 Colors Available
7 Days Sample Order Lead Time
Support
Needle Detection
Yes
Logo Position
Front, Back
Team Name
Custom
Place Of Origin
Fujian, China
Brand Name
Custom
Collar
V-Neck
Sample
Support 7 Days Samples
Transport Package
Carton+Polybag
Specification
Carton: 58*42*37 Or custom size
Trademark
OEM/ODM
Origin
China
Hs Code
6211431000
Production Capacity
5000000+
Package Size
38.00cm * 30.00cm * 10.00cm
Package Gross Weight
5.500kg
Lead Time
10 days (1 - 50 Pieces) 22 days (51 - 500 Pieces) 35 days (501 - 5000 Pieces) To be negotiated ( > 5000 Pieces)
Fabric Material
100% Polyester
Logo Design
Customiztion
Accessories
Size label, Wash care label, Hangtag,Garment bag, all can be customized.
Size
Customiztion
Packing
1 pcs/set in one poly bag, 30-100pcs in one carton (58*48*37 cm), or customized
Delivery
By sea, by air, by DHL/ UPS/TNT/Fedex etc.
| Customization | Available |
|---|---|
| Age | Adults |
| Feature | Anti-Static, Anti-UV, Body Shape, Breathable, Moisture-Wicking, Quick-Drying, Windbreak |
| Shipping Cost | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
| Secure Payments | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
| Refund Policy | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
| Model No. | Football Uniform-998 |
| Gender | Unisex |
| Material | Polyester |
| Pattern | Logo |
| Product Name | Kids' Soccer Wear |
| Logo | Customized Name & Number Printing |
| Technology | Full Digital Sublimation Transfer Print |
| Moq | 10PCS |
| Payment Term | T/T, L/C, D/P, Trade Assurance |
| Pattern Type | Team Numbers, Player Name |
| Color | 13 Colors Available |
| 7 Days Sample Order Lead Time | Support |
| Needle Detection | Yes |
| Logo Position | Front, Back |
| Team Name | Custom |
|---|---|
| Place Of Origin | Fujian, China |
| Brand Name | Custom |
| Collar | V-Neck |
| Sample | Support 7 Days Samples |
| Transport Package | Carton+Polybag |
| Specification | Carton: 58*42*37 Or custom size |
| Trademark | OEM/ODM |
| Origin | China |
| Hs Code | 6211431000 |
| Production Capacity | 5000000+ |
| Package Size | 38.00cm * 30.00cm * 10.00cm |
| Package Gross Weight | 5.500kg |
| Lead Time | 10 days (1 - 50 Pieces) 22 days (51 - 500 Pieces) 35 days (501 - 5000 Pieces) To be negotiated ( > 5000 Pieces) |
| Fabric Material | 100% Polyester |
| Logo Design | Customiztion |
| Accessories | Size label, Wash care label, Hangtag,Garment bag, all can be customized. |
| Size | Customiztion |
| Packing | 1 pcs/set in one poly bag, 30-100pcs in one carton (58*48*37 cm), or customized |
| Delivery | By sea, by air, by DHL/ UPS/TNT/Fedex etc. |
Packaging and delivery
| Selling Units | Single item |
|---|---|
| Package Type | Standard export packaging |
| Lead Time | 7-14 days after payment |
Protections
Secure Payment
Your payment information is encrypted and secure. We never share your card details.
Quality Assurance
Products are verified before shipment. Contact us within 7 days if you receive defective items.
Buyer Protection
Full refund if product is not as described or doesn't arrive on time.
Supplier
๐ญ
Xiamen Wellgold Industry Co., Ltd.
