Streetwear Spider Hoodie with Design Sp5der 100% Cotton Fleece OEM Factory
Loading pool progress...
Price tiers
Swipe โ
US$23.00
2+
02
End
Key attributes
Customization
Available
Size
S/M/L/XL
Color
Blue
Shipping Cost
Contact the supplier about freight and estimated delivery time.
Secure Payments
Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform.
Refund Policy
Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues.
Model No.
913 Blue
Hood Type
Pullover Hoodie
Material
Cotton
Pattern
Puff Print Spider Pattern
Pocket Type
Kangaroo
Sleeve Length
Long Sleeve
Single Gross Weig
1.5kg
Gender
Unisex
Season
Winter/Autumn
Product Features
Anti-Shrinkage
Transport Package
1 PC Per Bag, โฅ 2 PCS Per Carton
Specification
43x33x6 cm
Trademark
SP-H
Origin
China, Guangdong
Production Capacity
300000
Package Size
43.00cm * 33.00cm * 6.00cm
Package Gross Weight
1.500kg
Item No.
913 Blue
Brand
SP5DER
Fabric Composition
100% Cotton
Fabric Weight
280gsm / 320gsm / 420gsm
Texture
Soft, Breathable, Heavyweight, Brushed
Available Sizes
S, M, L, XL
Printing/Embroidery
Puff Printing
Stitching Details
Precision Double Stitching
Moq
1 piece for standard styles, 50 for custom
Wholesale Pricing
No MOQ, factory-direct pricing-enjoy even better rates on bulk orders!
Sample Policy
Paid samples, cost deducted from bulk order
Lead Time
3 business days (standard), 7 days (custom)
Payment Methods
Bank Transfer, Credit Card, PayPal, and more
Shipping Options
DHL, FedEx, UPS, Custom Logistics
Delivery Time
7-14 business days
Return Policy
7-day return for quality issues
Quality Control
Multi-stage inspection process
| Customization | Available |
|---|---|
| Size | S/M/L/XL |
| Color | Blue |
| Shipping Cost | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
| Secure Payments | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
| Refund Policy | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
| Model No. | 913 Blue |
| Hood Type | Pullover Hoodie |
| Material | Cotton |
| Pattern | Puff Print Spider Pattern |
| Pocket Type | Kangaroo |
| Sleeve Length | Long Sleeve |
| Single Gross Weig | 1.5kg |
| Gender | Unisex |
| Season | Winter/Autumn |
| Product Features | Anti-Shrinkage |
| Transport Package | 1 PC Per Bag, โฅ 2 PCS Per Carton |
| Specification | 43x33x6 cm |
| Trademark | SP-H |
| Origin | China, Guangdong |
| Production Capacity | 300000 |
|---|---|
| Package Size | 43.00cm * 33.00cm * 6.00cm |
| Package Gross Weight | 1.500kg |
| Item No. | 913 Blue |
| Brand | SP5DER |
| Fabric Composition | 100% Cotton |
| Fabric Weight | 280gsm / 320gsm / 420gsm |
| Texture | Soft, Breathable, Heavyweight, Brushed |
| Available Sizes | S, M, L, XL |
| Printing/Embroidery | Puff Printing |
| Stitching Details | Precision Double Stitching |
| Moq | 1 piece for standard styles, 50 for custom |
| Wholesale Pricing | No MOQ, factory-direct pricing-enjoy even better rates on bulk orders! |
| Sample Policy | Paid samples, cost deducted from bulk order |
| Lead Time | 3 business days (standard), 7 days (custom) |
| Payment Methods | Bank Transfer, Credit Card, PayPal, and more |
| Shipping Options | DHL, FedEx, UPS, Custom Logistics |
| Delivery Time | 7-14 business days |
| Return Policy | 7-day return for quality issues |
| Quality Control | Multi-stage inspection process |
Packaging and delivery
| Selling Units | Single item |
|---|---|
| Package Type | Standard export packaging |
| Lead Time | 7-14 days after payment |
Protections
Secure Payment
Your payment information is encrypted and secure. We never share your card details.
Quality Assurance
Products are verified before shipment. Contact us within 7 days if you receive defective items.
Buyer Protection
Full refund if product is not as described or doesn't arrive on time.
Supplier
๐ญ
Guangzhou Taobo Industrial Trading Co., Ltd.
