Wholesale Factory 2023 New Sports Running Loose Cropped Casual Pullover Sweatshirt Yoga Wear Top Hoodies
Loading pool progress...
Price tiers
Swipe โ
US$8.00
2โ149
US$7.80
150+
02150
End
Key attributes
Customization
Available
Age
Adults
Feature
Breathable, Quick-Drying, Body Shape, Waterproof, Windbreak, Moisture-Wicking, Anti-Static, Rip-Stop, Flame-Retardant
Shipping Cost
Contact the supplier about freight and estimated delivery time.
Secure Payments
Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform.
Refund Policy
Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues.
Model No.
YC043
Gender
Women's
Material
Polyester/Cotton
Pattern
Pure Colour
Season
Fall
Sleeve
Long Sleeves
Dressing
Pull Over Closure
Suitable For
Streetwear
Fit
Loose Fit
Design
Hooded Sweatshirt
Type
Coat
Usage
Ball Sports, Soccer, Racing, Cycling, Fitness, Track and Field, Gym, Rockcraft, Dancing, Tennis
Size
S, M, L, XL
Transport Package
OPP Bag
Specification
30*20*3cm
Trademark
Customized
Origin
Hangzhou
Hs Code
6211439000
Production Capacity
50000psc/Year
Package Size
30.00cm * 20.00cm * 4.00cm
Package Gross Weight
0.300kg
Item Description
Wholesale Factory 2023 New Sports Running Loose Cropped Casual Pullover Sweatshirt Yoga Wear Top Hoodies
Model Number
YC043
Sports Type:
Slim Fit Tracksuit
Occasion:
Yoga,Gym, Running, Fitness, Workout
Packing:
1pc/oppbag, or as your requirements
Fabric:
Breathable, Durable, wiking, quick-dry, great stretch, comfortable, flexible, Light weight
Q:Why Choose Us?
A:We are factory which offers high quality with competitive price,low MOQ,good servicel
Q:Can L Order A Sample?
A: Yes, sample is available. If our stock style, sample is free, shipping costis on buyer's side.If customer design, sample feecan be negotiated. It differs from 30-100USD.
Q: Sample Payment Way?
A: Westem union, Paypal, TT, sample order through Made in China
Q: Can I Add Logo On My Sample?
A: Yes, but we have to open a logo plate, which costs 30USD extral.
Q:Sample Fabric Composition And Color?
A: We will try our best to find the right composition and the same color you need, if not, will use our normal fabric to make thesample. After sample is confirmed, you can pay 30% prepayment, then we dyed the fabric for you, and do a pre-production sample for you!
Q: What Is Your Moq?
A lf ourstock style, MOQ 50pcs(find it from our website 1pcs MOQ page) If your own design and color, MOQ 200pcs.
Q: Shipping Time?
A: If our stock color and fabric,15 days after all is confirmed. If your own needed fabric,40 days after all is confirmed.
Q: Shipping Way?
A:Sea shippment Express shippingment by FEDEX, UPS, DHL, DPEX and so on
| Customization | Available |
|---|---|
| Age | Adults |
| Feature | Breathable, Quick-Drying, Body Shape, Waterproof, Windbreak, Moisture-Wicking, Anti-Static, Rip-Stop, Flame-Retardant |
| Shipping Cost | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
| Secure Payments | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
| Refund Policy | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
| Model No. | YC043 |
| Gender | Women's |
| Material | Polyester/Cotton |
| Pattern | Pure Colour |
| Season | Fall |
| Sleeve | Long Sleeves |
| Dressing | Pull Over Closure |
| Suitable For | Streetwear |
| Fit | Loose Fit |
| Design | Hooded Sweatshirt |
| Type | Coat |
| Usage | Ball Sports, Soccer, Racing, Cycling, Fitness, Track and Field, Gym, Rockcraft, Dancing, Tennis |
| Size | S, M, L, XL |
| Transport Package | OPP Bag |
| Specification | 30*20*3cm |
| Trademark | Customized |
|---|---|
| Origin | Hangzhou |
| Hs Code | 6211439000 |
| Production Capacity | 50000psc/Year |
| Package Size | 30.00cm * 20.00cm * 4.00cm |
| Package Gross Weight | 0.300kg |
| Item Description | Wholesale Factory 2023 New Sports Running Loose Cropped Casual Pullover Sweatshirt Yoga Wear Top Hoodies |
| Model Number | YC043 |
| Sports Type: | Slim Fit Tracksuit |
| Occasion: | Yoga,Gym, Running, Fitness, Workout |
| Packing: | 1pc/oppbag, or as your requirements |
| Fabric: | Breathable, Durable, wiking, quick-dry, great stretch, comfortable, flexible, Light weight |
| Q:Why Choose Us? | A:We are factory which offers high quality with competitive price,low MOQ,good servicel |
| Q:Can L Order A Sample? | A: Yes, sample is available. If our stock style, sample is free, shipping costis on buyer's side.If customer design, sample feecan be negotiated. It differs from 30-100USD. |
| Q: Sample Payment Way? | A: Westem union, Paypal, TT, sample order through Made in China |
| Q: Can I Add Logo On My Sample? | A: Yes, but we have to open a logo plate, which costs 30USD extral. |
| Q:Sample Fabric Composition And Color? | A: We will try our best to find the right composition and the same color you need, if not, will use our normal fabric to make thesample. After sample is confirmed, you can pay 30% prepayment, then we dyed the fabric for you, and do a pre-production sample for you! |
| Q: What Is Your Moq? | A lf ourstock style, MOQ 50pcs(find it from our website 1pcs MOQ page) If your own design and color, MOQ 200pcs. |
| Q: Shipping Time? | A: If our stock color and fabric,15 days after all is confirmed. If your own needed fabric,40 days after all is confirmed. |
| Q: Shipping Way? | A:Sea shippment Express shippingment by FEDEX, UPS, DHL, DPEX and so on |
Packaging and delivery
| Selling Units | Single item |
|---|---|
| Package Type | Standard export packaging |
| Lead Time | 7-14 days after payment |
Protections
Secure Payment
Your payment information is encrypted and secure. We never share your card details.
Quality Assurance
Products are verified before shipment. Contact us within 7 days if you receive defective items.
Buyer Protection
Full refund if product is not as described or doesn't arrive on time.
Supplier
๐ญ
Hangzhou Toptop Clothing Co., Ltd.
