2024 OEM Wholesale Professional Factory Hiking Moutain Breathable Outdoor Snowboard Softshell Hoody for Men
Loading pool progress...
Price tiers
Swipe โ
US$18.50
1,000โ9,999
US$17.00
10,000+
01,00010,000
End
Key attributes
Customization
Available
Age
Adults
Feature
Breathable, Quick-Drying, Waterproof, Windbreak
Gender
Men's
Material
Polyester
Pattern
Solid Clour
Waterproof
5000mm
Breathable
3000MVP
Water-Repellent
Grade 4
Polybag Size
65cm*35cm
Transport Package
Polybag, Carton
Specification
S-3XL
Trademark
Customized
Origin
China
Hs Code
62113390
Production Capacity
20000PCS/Month
Description
Professional waterproof hiking moutain Breathable Outdoor snowboard Softshell hoody for Men
Composition
Bounded fabric 300g/mยฒ - Outer: 100% polyester
Function
Breathable 3000 mvp Waterproof 5000 mm Water-repellent
Size
S-M-L-XL-XXL-3XL
Moq
1000pcs
Sample Time
15 days
| Customization | Available |
|---|---|
| Age | Adults |
| Feature | Breathable, Quick-Drying, Waterproof, Windbreak |
| Gender | Men's |
| Material | Polyester |
| Pattern | Solid Clour |
| Waterproof | 5000mm |
| Breathable | 3000MVP |
| Water-Repellent | Grade 4 |
| Polybag Size | 65cm*35cm |
| Transport Package | Polybag, Carton |
| Specification | S-3XL |
|---|---|
| Trademark | Customized |
| Origin | China |
| Hs Code | 62113390 |
| Production Capacity | 20000PCS/Month |
| Description | Professional waterproof hiking moutain Breathable Outdoor snowboard Softshell hoody for Men |
| Composition | Bounded fabric 300g/mยฒ - Outer: 100% polyester |
| Function | Breathable 3000 mvp Waterproof 5000 mm Water-repellent |
| Size | S-M-L-XL-XXL-3XL |
| Moq | 1000pcs |
| Sample Time | 15 days |
Packaging and delivery
| Selling Units | Single item |
|---|---|
| Package Type | Standard export packaging |
| Lead Time | 7-14 days after payment |
Protections
Secure Payment
Your payment information is encrypted and secure. We never share your card details.
Quality Assurance
Products are verified before shipment. Contact us within 7 days if you receive defective items.
Buyer Protection
Full refund if product is not as described or doesn't arrive on time.
Supplier
๐ญ
Shijiazhuang Jointfun Import&Export Trade Co., Ltd.
