OEM Bulk Men′ S Crewneck Sweatshirt Hoodies with Screen Printing Manufacturer
Loading pool progress...
Price tiers
Swipe →
US$30.00
1–9
US$10.00
10–99
US$6.99
100–499
US$4.49
500–999
US$2.29
1,000+
01101005001,000
End
Key attributes
Gender
Men's
Season
Winter
Age Group
Adults
Shipping Cost
Contact the supplier about freight and estimated delivery time.
Secure Payments
Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform.
Refund Policy
Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues.
Model No.
J-H43
Pattern
Pullover
Type
Coat
Material
Cotton
Knitting Method
Warp Knitting
Collar Style
Round Neck
Feature
Warm
Color
Colourful
Sample Lead Time
1-10days
Fabric
Fleece
Moq
100pieces Each Color
Logo
Accept Customer Logo OEM
Item Name
Unisex Hoodies
Sample Fee
Can Be Refunded If Your Order Reaches 100PCS Per
Extra Service
Customise Your Labels & Logos & Hang Tags & Packin
Available Sizes
Free
Pattern Type
Solid
Service
OEM
Production Lead Time
25-30days
Quality
High Qualiy
Materials
Customize
Transport Package
1 PCS in an Individual Polybag
Specification
52x33x50cm
Trademark
Customized brand
Origin
China
Hs Code
6110909000
Production Capacity
200000/Month
Package Size
52.00cm * 33.00cm * 50.00cm
Package Gross Weight
0.240kg
Product Type:
OEM Bulk Men's Crewneck Sweatshirt Hoodie Manufacturer
Material:
100%Cotton, cotton/poly ,100%polyester
Fabric Type:
Plain cloth
Fabric Weight:
260gsm /280gsm or others fabric weight you want
Feature:
Eco-Friendly, soft
Technics:
Blank
Color:
Available colors on color book or provide pantone color number
Size:
S M L XL etc
| Gender | Men's |
|---|---|
| Season | Winter |
| Age Group | Adults |
| Shipping Cost | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
| Secure Payments | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
| Refund Policy | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
| Model No. | J-H43 |
| Pattern | Pullover |
| Type | Coat |
| Material | Cotton |
| Knitting Method | Warp Knitting |
| Collar Style | Round Neck |
| Feature | Warm |
| Color | Colourful |
| Sample Lead Time | 1-10days |
| Fabric | Fleece |
| Moq | 100pieces Each Color |
| Logo | Accept Customer Logo OEM |
| Item Name | Unisex Hoodies |
| Sample Fee | Can Be Refunded If Your Order Reaches 100PCS Per |
| Extra Service | Customise Your Labels & Logos & Hang Tags & Packin |
| Available Sizes | Free |
| Pattern Type | Solid |
|---|---|
| Service | OEM |
| Production Lead Time | 25-30days |
| Quality | High Qualiy |
| Materials | Customize |
| Transport Package | 1 PCS in an Individual Polybag |
| Specification | 52x33x50cm |
| Trademark | Customized brand |
| Origin | China |
| Hs Code | 6110909000 |
| Production Capacity | 200000/Month |
| Package Size | 52.00cm * 33.00cm * 50.00cm |
| Package Gross Weight | 0.240kg |
| Product Type: | OEM Bulk Men's Crewneck Sweatshirt Hoodie Manufacturer |
| Material: | 100%Cotton, cotton/poly ,100%polyester |
| Fabric Type: | Plain cloth |
| Fabric Weight: | 260gsm /280gsm or others fabric weight you want |
| Feature: | Eco-Friendly, soft |
| Technics: | Blank |
| Color: | Available colors on color book or provide pantone color number |
| Size: | S M L XL etc |
Packaging and delivery
| Selling Units | Single item |
|---|---|
| Package Type | Standard export packaging |
| Lead Time | 7-14 days after payment |
Protections
Secure Payment
Your payment information is encrypted and secure. We never share your card details.
Quality Assurance
Products are verified before shipment. Contact us within 7 days if you receive defective items.
Buyer Protection
Full refund if product is not as described or doesn't arrive on time.
Supplier
🏭
NANCHANG LANGMAI CLOTHING CO., LTD.
