Manufacturer Colorful Unsiex Logo Print Hoodies with Competitive Price
Loading pool progress...
Price tiers
Swipe โ
US$8.90
100โ999
US$6.59
1,000โ9,999
US$3.09
10,000+
01001,00010,000
End
Key attributes
Size
S, S M L XL
Color
Colourful
Feature
Breathable
Shipping Cost
Contact the supplier about freight and estimated delivery time.
Secure Payments
Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform.
Refund Policy
Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues.
Model No.
L-H15
Gender
Unisex
Material
Polyester/Cotton
Fabric
Polyester/Cotton Fleece 300GSM
Moq
100pieces Each Color
Logo
Accept Customer Logo OEM
Sample Fee
Can Be Refunded If Your Order Reaches 100PCS Per
Extra Service
Customise Your Labels & Logos & Hang Tags & Packin
Sample Lead Time
3-10 Days
Available Sizes
Free
Pattern Type
Print Unisex Hoodies
Service
OEM
Production Lead Time
25-30days
Materials
Customize
Sex
Unisex Hoodies
Certification
SGS Certification
Hoodies Size
S, M, L, XL or Customized
Season
Winter
Age Group
Adults
Type
Hoody
Style
Casual
Suitable For
Anywhere
Transport Package
1 PCS in an Individual Polybag
Specification
52x33x50cm
Trademark
Customized brand
Origin
China
Hs Code
6103330000
Production Capacity
200000/Month
Package Size
53.00cm * 33.00cm * 50.00cm
Package Gross Weight
0.400kg
Product Type:
Manufacturer Colorful Unsiex Logo Print Hoodies with Competitive Price
Material:
100%Cotton, cotton/poly ,100%polyester
Fabric Type:
Plain cloth
Fabric Weight:
160gsm /180gsm or others fabric weight you want
Feature:
Eco-Friendly, soft
Technics:
Blank
Color:
Available colors on color book or provide pantone color number
Size:
S M L XL etc
| Size | S, S M L XL |
|---|---|
| Color | Colourful |
| Feature | Breathable |
| Shipping Cost | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
| Secure Payments | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
| Refund Policy | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
| Model No. | L-H15 |
| Gender | Unisex |
| Material | Polyester/Cotton |
| Fabric | Polyester/Cotton Fleece 300GSM |
| Moq | 100pieces Each Color |
| Logo | Accept Customer Logo OEM |
| Sample Fee | Can Be Refunded If Your Order Reaches 100PCS Per |
| Extra Service | Customise Your Labels & Logos & Hang Tags & Packin |
| Sample Lead Time | 3-10 Days |
| Available Sizes | Free |
| Pattern Type | Print Unisex Hoodies |
| Service | OEM |
| Production Lead Time | 25-30days |
| Materials | Customize |
| Sex | Unisex Hoodies |
| Certification | SGS Certification |
| Hoodies Size | S, M, L, XL or Customized |
|---|---|
| Season | Winter |
| Age Group | Adults |
| Type | Hoody |
| Style | Casual |
| Suitable For | Anywhere |
| Transport Package | 1 PCS in an Individual Polybag |
| Specification | 52x33x50cm |
| Trademark | Customized brand |
| Origin | China |
| Hs Code | 6103330000 |
| Production Capacity | 200000/Month |
| Package Size | 53.00cm * 33.00cm * 50.00cm |
| Package Gross Weight | 0.400kg |
| Product Type: | Manufacturer Colorful Unsiex Logo Print Hoodies with Competitive Price |
| Material: | 100%Cotton, cotton/poly ,100%polyester |
| Fabric Type: | Plain cloth |
| Fabric Weight: | 160gsm /180gsm or others fabric weight you want |
| Feature: | Eco-Friendly, soft |
| Technics: | Blank |
| Color: | Available colors on color book or provide pantone color number |
| Size: | S M L XL etc |
Packaging and delivery
| Selling Units | Single item |
|---|---|
| Package Type | Standard export packaging |
| Lead Time | 7-14 days after payment |
Protections
Secure Payment
Your payment information is encrypted and secure. We never share your card details.
Quality Assurance
Products are verified before shipment. Contact us within 7 days if you receive defective items.
Buyer Protection
Full refund if product is not as described or doesn't arrive on time.
Supplier
๐ญ
NANCHANG LANGMAI CLOTHING CO., LTD.
