Wholesale Sports Hoodie Tanks Tops Gym Apparel Training Muscle Tank Top for Men Fitness Vest Bodybuilding T Shirt Clothing
Loading pool progress...
Price tiers
Swipe โ
US$7.30
1+
01
End
Key attributes
Customization
Available
Feature
Quick Dry, Breathable
Size
S-3XL/Custom Size, M-3XL
Shipping Cost
Contact the supplier about freight and estimated delivery time.
Secure Payments
Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform.
Refund Policy
Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues.
Model No.
YD050503
Season
Summer, Autumn, Summer
Material
Spandex / Polyester, Polyester / Cotton
Clothing Length
Medium Length
Suitable For
Men
Shipping
by Express / Air / Sea / Air + Delivery
Single Gross Weight
0.300kg
Supply Type
in-Stock Items
Available Quantity
10000
Style
Sport / Casual
7 Days Sample Order Lead Time
Support
Logo
Accept Customer Logo OEM
Printing
Printing/Digital /Screen Printing and So O
Transport Package
1set/OPP Bag, 10sets/Dozen
Specification
40X30X1 cm
Trademark
YUEDONG
Origin
Guangdong, China
Production Capacity
10000/Per Month
Package Size
40.00cm * 30.00cm * 1.00cm
Package Gross Weight
0.350kg
Item:
Wholesale Sports Hoodie Tanks Tops Gym Apparel Training Muscle Tank Top For Men Fitness Vest Bodybuilding T Shirt Clothing
Material:
Polyester Spandex
Feature:
Dry Fit, Breathable, Quick Dry, Eco-Friendly, etc.
Printing:
Sublimation Printed, Silk Screen Printed, Heat transfer, Discharge, Cracking, Foil, Glittery, etc.
Embroidery:
Plain Embroidery, 3D Embroidery, Applique Embroidery, Gold/Silver Thread Embroidery, Paillette Embroidery, Towel Embroidery, etc.
Design:
Customized logo , label , tag / OEM & ODM
Packing:
1set / OPP Bag, 10sets / Dozen
Shipping:
By sea, by air, by DHL/UPS/TNT etc.
Delivery Time:
Sample: 3-7 working days , Bulk Order: 7-25 working days
Payment Term:
Online Trading,T/T, Paypal, Western Union.
| Customization | Available |
|---|---|
| Feature | Quick Dry, Breathable |
| Size | S-3XL/Custom Size, M-3XL |
| Shipping Cost | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
| Secure Payments | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
| Refund Policy | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
| Model No. | YD050503 |
| Season | Summer, Autumn, Summer |
| Material | Spandex / Polyester, Polyester / Cotton |
| Clothing Length | Medium Length |
| Suitable For | Men |
| Shipping | by Express / Air / Sea / Air + Delivery |
| Single Gross Weight | 0.300kg |
| Supply Type | in-Stock Items |
| Available Quantity | 10000 |
| Style | Sport / Casual |
| 7 Days Sample Order Lead Time | Support |
| Logo | Accept Customer Logo OEM |
| Printing | Printing/Digital /Screen Printing and So O |
|---|---|
| Transport Package | 1set/OPP Bag, 10sets/Dozen |
| Specification | 40X30X1 cm |
| Trademark | YUEDONG |
| Origin | Guangdong, China |
| Production Capacity | 10000/Per Month |
| Package Size | 40.00cm * 30.00cm * 1.00cm |
| Package Gross Weight | 0.350kg |
| Item: | Wholesale Sports Hoodie Tanks Tops Gym Apparel Training Muscle Tank Top For Men Fitness Vest Bodybuilding T Shirt Clothing |
| Material: | Polyester Spandex |
| Feature: | Dry Fit, Breathable, Quick Dry, Eco-Friendly, etc. |
| Printing: | Sublimation Printed, Silk Screen Printed, Heat transfer, Discharge, Cracking, Foil, Glittery, etc. |
| Embroidery: | Plain Embroidery, 3D Embroidery, Applique Embroidery, Gold/Silver Thread Embroidery, Paillette Embroidery, Towel Embroidery, etc. |
| Design: | Customized logo , label , tag / OEM & ODM |
| Packing: | 1set / OPP Bag, 10sets / Dozen |
| Shipping: | By sea, by air, by DHL/UPS/TNT etc. |
| Delivery Time: | Sample: 3-7 working days , Bulk Order: 7-25 working days |
| Payment Term: | Online Trading,T/T, Paypal, Western Union. |
Packaging and delivery
| Selling Units | Single item |
|---|---|
| Package Type | Standard export packaging |
| Lead Time | 7-14 days after payment |
Protections
Secure Payment
Your payment information is encrypted and secure. We never share your card details.
Quality Assurance
Products are verified before shipment. Contact us within 7 days if you receive defective items.
Buyer Protection
Full refund if product is not as described or doesn't arrive on time.
Supplier
๐ญ
Guangzhou Boba Trading Co., Ltd.
