CB-Wy08 New Outdoor Sweatshirt Running Fitness Hoodies Long Sleeve Sports Casual Tops for Men
Loading pool progress...
Price tiers
Swipe โ
US$9.90
300โ499
US$9.50
500โ999
US$8.90
1,000โ4,999
US$8.30
5,000+
03005001,0005,000
End
Key attributes
Customization
Available
Age
Adults
Feature
Body Shape, Breathable, Moisture-Wicking
Shipping Cost
Contact the supplier about freight and estimated delivery time.
Secure Payments
Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform.
Refund Policy
Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues.
Model No.
CB-WY08
Gender
Women's
Pattern
Pure Colour
Material
Cotton/Nylon/Spandex
7 Days Sample Order
Support
Type
Coat
Usage
Racing, Cycling, Fitness, Gym
Size
L-4XL or Customized
Transport Package
1PC/OPP
Specification
1pc/polybag 35cm*25cm*2cm
Trademark
Customized Serve
Origin
China
Production Capacity
100000/Month
Package Size
35.00cm * 25.00cm * 3.00cm
Package Gross Weight
0.450kg
Item Description
CB-WY08New Outdoor Sweatshirt Running Fitnes Hoodies Long Sleeve Top Sports Casual wear for men
Model Number
CB-WY08
Single Package Weight
0.45KG/PCS
Package Dimensions
40cm*30cm*1cm
Moq
200PCS/COLOR
Fabric
Spandex / Nylon
Package Type
1PCS, 1box, 1carton for Sportswear
Product Function
Breathable, Durable, wiking, quick-dry, great stretch, comfortable, flexible, Light weight
Supply Type
In stock, Accept customized
7 Days Sample Order Lead Time
Support
Label & Logo
Can be customized according to customer requirements
Q:Why Choose Us?
A:We are factory which offers high quality with competitive price,low MOQ,good servicel
Q:Can L Order A Sample?
A: Yes, sample is available. If our stock style, sample is free, shipping costis on buyer's side.If customer design, sample feecan be negotiated. It differs from 30-100USD.
Q: Sample Payment Way?
A: Westem union, Paypal, TT, sample order through Made in China
Q: Can I Add Logo On My Sample?
A: Yes, but we have to open a logo plate, which costs 30USD extral.
Q:Sample Fabric Composition And Color?
A: We will try our best to find the right composition and the same color you need, if not, will use our normal fabric to make thesample. After sample is confirmed, you can pay 30% prepayment, then we dyed the fabric for you, and do a pre-production sample for you!
Q: What Is Your Moq?
A lf ourstock style, MOQ 50pcs(find it from our website 1pcs MOQ page) If your own design and color, MOQ 200pcs.
Q: Shipping Time?
A: If our stock color and fabric,15 days after all is confirmed. If your own needed fabric,40 days after all is confirmed.
Q: Shipping Way?
A:Sea shippment Express shippingment by FEDEX, UPS, DHL, DPEX and so on Q: How to place order and arrange payment?
| Customization | Available |
|---|---|
| Age | Adults |
| Feature | Body Shape, Breathable, Moisture-Wicking |
| Shipping Cost | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
| Secure Payments | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
| Refund Policy | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
| Model No. | CB-WY08 |
| Gender | Women's |
| Pattern | Pure Colour |
| Material | Cotton/Nylon/Spandex |
| 7 Days Sample Order | Support |
| Type | Coat |
| Usage | Racing, Cycling, Fitness, Gym |
| Size | L-4XL or Customized |
| Transport Package | 1PC/OPP |
| Specification | 1pc/polybag 35cm*25cm*2cm |
| Trademark | Customized Serve |
| Origin | China |
| Production Capacity | 100000/Month |
| Package Size | 35.00cm * 25.00cm * 3.00cm |
| Package Gross Weight | 0.450kg |
|---|---|
| Item Description | CB-WY08New Outdoor Sweatshirt Running Fitnes Hoodies Long Sleeve Top Sports Casual wear for men |
| Model Number | CB-WY08 |
| Single Package Weight | 0.45KG/PCS |
| Package Dimensions | 40cm*30cm*1cm |
| Moq | 200PCS/COLOR |
| Fabric | Spandex / Nylon |
| Package Type | 1PCS, 1box, 1carton for Sportswear |
| Product Function | Breathable, Durable, wiking, quick-dry, great stretch, comfortable, flexible, Light weight |
| Supply Type | In stock, Accept customized |
| 7 Days Sample Order Lead Time | Support |
| Label & Logo | Can be customized according to customer requirements |
| Q:Why Choose Us? | A:We are factory which offers high quality with competitive price,low MOQ,good servicel |
| Q:Can L Order A Sample? | A: Yes, sample is available. If our stock style, sample is free, shipping costis on buyer's side.If customer design, sample feecan be negotiated. It differs from 30-100USD. |
| Q: Sample Payment Way? | A: Westem union, Paypal, TT, sample order through Made in China |
| Q: Can I Add Logo On My Sample? | A: Yes, but we have to open a logo plate, which costs 30USD extral. |
| Q:Sample Fabric Composition And Color? | A: We will try our best to find the right composition and the same color you need, if not, will use our normal fabric to make thesample. After sample is confirmed, you can pay 30% prepayment, then we dyed the fabric for you, and do a pre-production sample for you! |
| Q: What Is Your Moq? | A lf ourstock style, MOQ 50pcs(find it from our website 1pcs MOQ page) If your own design and color, MOQ 200pcs. |
| Q: Shipping Time? | A: If our stock color and fabric,15 days after all is confirmed. If your own needed fabric,40 days after all is confirmed. |
| Q: Shipping Way? | A:Sea shippment Express shippingment by FEDEX, UPS, DHL, DPEX and so on Q: How to place order and arrange payment? |
Packaging and delivery
| Selling Units | Single item |
|---|---|
| Package Type | Standard export packaging |
| Lead Time | 7-14 days after payment |
Protections
Secure Payment
Your payment information is encrypted and secure. We never share your card details.
Quality Assurance
Products are verified before shipment. Contact us within 7 days if you receive defective items.
Buyer Protection
Full refund if product is not as described or doesn't arrive on time.
Supplier
๐ญ
Hangzhou Shangyou Apparel Co., Ltd.
