Tianchen Factory Best Selling Casual Basic Style Loose Fit Fitness Training Tank Top with Hoodie, Sleeveless Hooded Workout Muscle Shirts Vest for Bodybuilding
Loading pool progress...
Price tiers
Swipe โ
US$5.38
1+
01
End
Key attributes
Customization
Available
Material
Polyester
Collar Style
Hooded Design
Shipping Cost
Contact the supplier about freight and estimated delivery time.
Secure Payments
Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform.
Refund Policy
Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues.
Model No.
MC21007
Feature
Promotional/Advertising, Breathable, Moisture Absorption, Loose Fit
Sleeve Style
Sleeveless
Pattern
Plain
Sleeve Shape
Normal
Technics
Woven
Season
Summer
Color
Mixed Color
Size
M/L/XL/2XL/3XL
Product Name
Men's Quick Dry Sports Vest with Hoodie
Stock Color
3 Colors Can Be Choose
Logo
Can Be Customized
Moq
1PC Only for Our Stock
Sample Order
Available
Oem/Odm
Available
Advantage
Stock for Fast Delivery
Style
Casual & Sports
Packing
1PC/Polybag
Sample Time
1-3days for Stock
Transport Package
Standard Packing for Long Distance Transportation
Specification
46 x 37 x 27cm
Trademark
Morecredit
Origin
China
Hs Code
6211439000
Production Capacity
500, 000PCS/Month
Package Size
25.00cm * 20.00cm * 7.00cm
Package Gross Weight
0.400kg
Size Weight
M/L/XL/2XL/3XL 5 different size As per pic showed
Production Time
Around 15-25 days after sample approval,it depends on the quantity
Remark
Our products are made bespoke to your specifications. Don't hesitate to get in touch with your own designs. Let us create the perfect items to lighten your own branding.
| Customization | Available |
|---|---|
| Material | Polyester |
| Collar Style | Hooded Design |
| Shipping Cost | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
| Secure Payments | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
| Refund Policy | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
| Model No. | MC21007 |
| Feature | Promotional/Advertising, Breathable, Moisture Absorption, Loose Fit |
| Sleeve Style | Sleeveless |
| Pattern | Plain |
| Sleeve Shape | Normal |
| Technics | Woven |
| Season | Summer |
| Color | Mixed Color |
| Size | M/L/XL/2XL/3XL |
| Product Name | Men's Quick Dry Sports Vest with Hoodie |
| Stock Color | 3 Colors Can Be Choose |
| Logo | Can Be Customized |
| Moq | 1PC Only for Our Stock |
|---|---|
| Sample Order | Available |
| Oem/Odm | Available |
| Advantage | Stock for Fast Delivery |
| Style | Casual & Sports |
| Packing | 1PC/Polybag |
| Sample Time | 1-3days for Stock |
| Transport Package | Standard Packing for Long Distance Transportation |
| Specification | 46 x 37 x 27cm |
| Trademark | Morecredit |
| Origin | China |
| Hs Code | 6211439000 |
| Production Capacity | 500, 000PCS/Month |
| Package Size | 25.00cm * 20.00cm * 7.00cm |
| Package Gross Weight | 0.400kg |
| Size Weight | M/L/XL/2XL/3XL 5 different size As per pic showed |
| Production Time | Around 15-25 days after sample approval,it depends on the quantity |
| Remark | Our products are made bespoke to your specifications. Don't hesitate to get in touch with your own designs. Let us create the perfect items to lighten your own branding. |
Packaging and delivery
| Selling Units | Single item |
|---|---|
| Package Type | Standard export packaging |
| Lead Time | 7-14 days after payment |
Protections
Secure Payment
Your payment information is encrypted and secure. We never share your card details.
Quality Assurance
Products are verified before shipment. Contact us within 7 days if you receive defective items.
Buyer Protection
Full refund if product is not as described or doesn't arrive on time.
Supplier
๐ญ
Dongguan Tianchen Garment Technology Co., Ltd.
