Fitness Sports Long Sleeve Top Round Neck Casual Peplum Yoga Wear Hoodie
Loading pool progress...
Price tiers
Swipe โ
US$6.72
10โ199
US$6.02
200โ499
US$5.32
500โ999
US$5.04
1,000โ1,999
US$4.76
2,000+
0102005001,0002,000
End
Key attributes
Customization
Available
Age
Adults
Feature
Body Shape, Breathable, Moisture-Wicking, Quick-Drying
Shipping Cost
Contact the supplier about freight and estimated delivery time.
Secure Payments
Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform.
Refund Policy
Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues.
Model No.
XY2507
Gender
Women's
Material
70% Polyester + 30% Elastane
Pattern
Pure Colour
Stock Color
3 Colors Can Be Choose
Sample Time
1-3days for Stock
Moq
1PC Only for Our Stock
Advantage
Stock for Fast Delivery
Functionality
Absorbent and Perspiring
Shape
Loose Fitting
Pattern Types
Solid
Item Count
1PCS
Sewing Technology
Classic Round Neckline Design
Process
Big Backless Overlapping Design
Sewing Process
Short Loose Fit
Cuffs
Extended Sun Protection Cuffs
Transport Package
Standard Packing for Long Distance Transportation
Specification
24 x 35 x 1cm
Trademark
Can Be Customized
Origin
China
Production Capacity
50000
Package Size
24.00cm * 35.00cm * 1.00cm
Package Gross Weight
2.600kg
Lead Time
45 days (1 - 10 Pieces) To be negotiated ( > 10 Pieces)
Long Sleeve T
LENGTH
S/6
40
M/8
41
L/10
42
Xl/12
43
Size
S/M/L/XL/XL 4 different size As per pic showed
Color
5 Colors in Stock for choosing
Logo
Non Logo
Production Time
Around 15-25 days after sample approval,it depends on the quantity
Remark
Our products are made bespoke to your specifications.
| Customization | Available |
|---|---|
| Age | Adults |
| Feature | Body Shape, Breathable, Moisture-Wicking, Quick-Drying |
| Shipping Cost | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
| Secure Payments | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
| Refund Policy | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
| Model No. | XY2507 |
| Gender | Women's |
| Material | 70% Polyester + 30% Elastane |
| Pattern | Pure Colour |
| Stock Color | 3 Colors Can Be Choose |
| Sample Time | 1-3days for Stock |
| Moq | 1PC Only for Our Stock |
| Advantage | Stock for Fast Delivery |
| Functionality | Absorbent and Perspiring |
| Shape | Loose Fitting |
| Pattern Types | Solid |
| Item Count | 1PCS |
| Sewing Technology | Classic Round Neckline Design |
| Process | Big Backless Overlapping Design |
| Sewing Process | Short Loose Fit |
|---|---|
| Cuffs | Extended Sun Protection Cuffs |
| Transport Package | Standard Packing for Long Distance Transportation |
| Specification | 24 x 35 x 1cm |
| Trademark | Can Be Customized |
| Origin | China |
| Production Capacity | 50000 |
| Package Size | 24.00cm * 35.00cm * 1.00cm |
| Package Gross Weight | 2.600kg |
| Lead Time | 45 days (1 - 10 Pieces) To be negotiated ( > 10 Pieces) |
| Long Sleeve T | LENGTH |
| S/6 | 40 |
| M/8 | 41 |
| L/10 | 42 |
| Xl/12 | 43 |
| Size | S/M/L/XL/XL 4 different size As per pic showed |
| Color | 5 Colors in Stock for choosing |
| Logo | Non Logo |
| Production Time | Around 15-25 days after sample approval,it depends on the quantity |
| Remark | Our products are made bespoke to your specifications. |
Packaging and delivery
| Selling Units | Single item |
|---|---|
| Package Type | Standard export packaging |
| Lead Time | 7-14 days after payment |
Protections
Secure Payment
Your payment information is encrypted and secure. We never share your card details.
Quality Assurance
Products are verified before shipment. Contact us within 7 days if you receive defective items.
Buyer Protection
Full refund if product is not as described or doesn't arrive on time.
Supplier
๐ญ
Shenzhen Xyz Technology Ltd.
