Wholesale Plain Womens Turtle Neck Pullover Women Organic Cotton Tops Cropped Hoodies Sweatshirts
Loading pool progress...
Price tiers
Swipe โ
US$20.00
60+
060
End
Key attributes
Customization
Available
Size
Free Size
Collar Style
Turtleneck
Shipping Cost
Contact the supplier about freight and estimated delivery time.
Secure Payments
Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform.
Refund Policy
Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues.
Model No.
TP201
Color
customizable
Material
Cashmere
Pattern
Pure Colour
Season
Spring / Autumn
Sleeve Style
Cap Sleeve
Technics
Knitted
Gauge
12gg
Construction
Jersey Stitch
Sleeve
Sleeveless
Feature
Soft Handfeel, Breathable
Transport Package
Poly Bag
Specification
180g
Trademark
N/A
Origin
China
Hs Code
6110120000
Production Capacity
500000 PCS/ Year
Package Size
40.00cm * 35.00cm * 2.00cm
Package Gross Weight
0.600kg
Yarn Quality
100% CASHMERE
Sizing
CUSTOMIZABLE
| Customization | Available |
|---|---|
| Size | Free Size |
| Collar Style | Turtleneck |
| Shipping Cost | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
| Secure Payments | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
| Refund Policy | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
| Model No. | TP201 |
| Color | customizable |
| Material | Cashmere |
| Pattern | Pure Colour |
| Season | Spring / Autumn |
| Sleeve Style | Cap Sleeve |
| Technics | Knitted |
| Gauge | 12gg |
| Construction | Jersey Stitch |
|---|---|
| Sleeve | Sleeveless |
| Feature | Soft Handfeel, Breathable |
| Transport Package | Poly Bag |
| Specification | 180g |
| Trademark | N/A |
| Origin | China |
| Hs Code | 6110120000 |
| Production Capacity | 500000 PCS/ Year |
| Package Size | 40.00cm * 35.00cm * 2.00cm |
| Package Gross Weight | 0.600kg |
| Yarn Quality | 100% CASHMERE |
| Sizing | CUSTOMIZABLE |
Packaging and delivery
| Selling Units | Single item |
|---|---|
| Package Type | Standard export packaging |
| Lead Time | 7-14 days after payment |
Protections
Secure Payment
Your payment information is encrypted and secure. We never share your card details.
Quality Assurance
Products are verified before shipment. Contact us within 7 days if you receive defective items.
Buyer Protection
Full refund if product is not as described or doesn't arrive on time.
Supplier
๐ญ
Wfs Cashmere Industry Co., Ltd
