Wholesale Cheap Ready Ship Men Cotton Padded Jacket with Hoody Detachable Supplier
Loading pool progress...
Price tiers
Swipe โ
US$18.50
800+
0800
End
Key attributes
Customization
Available
Size
Xs--2XL
Applicable User
Adults
Shipping Cost
Contact the supplier about freight and estimated delivery time.
Secure Payments
Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform.
Refund Policy
Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues.
Model No.
CT56
Feature
Anti-Static, Breathable, Dust-Proof, Waterproof, Windproof
Gender
Men
Season
Winter
Order Type
Wholesale, OEM&ODM Welcomed
Material
Polyester
Style
Hoody
Color
Colourful
Pattern
Leisure Jacket
Type
Casual Clothes
Transport Package
60*40*40cm
Specification
1pc jacket in a polybag, 18pcs packed in carton
Trademark
AISYCLE
Origin
Fujian
Production Capacity
8000 Piece/Pieces Per Month Autumn Softshell Jacke
Package Size
60.00cm * 37.00cm * 37.00cm
Package Gross Weight
8.000kg
Fabric
Polyester
Label&Tag
Custom
Sample Leadtime
7-10working days
Production Leadtime
45-60days
Service
Wholesale,OEM&ODM
| Customization | Available |
|---|---|
| Size | Xs--2XL |
| Applicable User | Adults |
| Shipping Cost | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
| Secure Payments | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
| Refund Policy | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
| Model No. | CT56 |
| Feature | Anti-Static, Breathable, Dust-Proof, Waterproof, Windproof |
| Gender | Men |
| Season | Winter |
| Order Type | Wholesale, OEM&ODM Welcomed |
| Material | Polyester |
| Style | Hoody |
| Color | Colourful |
| Pattern | Leisure Jacket |
|---|---|
| Type | Casual Clothes |
| Transport Package | 60*40*40cm |
| Specification | 1pc jacket in a polybag, 18pcs packed in carton |
| Trademark | AISYCLE |
| Origin | Fujian |
| Production Capacity | 8000 Piece/Pieces Per Month Autumn Softshell Jacke |
| Package Size | 60.00cm * 37.00cm * 37.00cm |
| Package Gross Weight | 8.000kg |
| Fabric | Polyester |
| Label&Tag | Custom |
| Sample Leadtime | 7-10working days |
| Production Leadtime | 45-60days |
| Service | Wholesale,OEM&ODM |
Packaging and delivery
| Selling Units | Single item |
|---|---|
| Package Type | Standard export packaging |
| Lead Time | 7-14 days after payment |
Protections
Secure Payment
Your payment information is encrypted and secure. We never share your card details.
Quality Assurance
Products are verified before shipment. Contact us within 7 days if you receive defective items.
Buyer Protection
Full refund if product is not as described or doesn't arrive on time.
Supplier
๐ญ
Quanzhou Aisycle Trading Co., Ltd.
