Tianchen Factory New Design Tight Fit Short Sleeve Workout T-Shirts with 3D Sewing Pattern, Modest Crewneck Cropped Fitness Tees Gym Yoga Crop Top for Woman
Loading pool progress...
Price tiers
Swipe โ
US$7.98
1+
01
End
Key attributes
Customization
Available
Age
Adults
Feature
Body Shape, Breathable, Moisture-Wicking, Quick-Drying, Modest Crew Neck X Curved Hem
Shipping Cost
Contact the supplier about freight and estimated delivery time.
Secure Payments
Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform.
Refund Policy
Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues.
Model No.
MC0673
Gender
Women's
Material
78% Nylon + 22% Spandex
Pattern
Pure Colour
Product Name
Ladies Fashion Street Tees Body Building Clothin
Logo
Non Logo
Color
7 Colors Can Be Choose
Moq
1 Set Only for Stock
Sample Order
Available
Advantage
Stock for Fast Delivery
Oem/Odm
Available
Style
Compression X High Waist X High Stretchy
Packing
1 Set/Polybag
Sample Time
1-3days for Stock
Type
Suit
Usage
Ball Sports, Cycling, Fitness, Gym, Yoga, Dance
Transport Package
Standard Seaworthy Packing for Long Distance Trans
Specification
46 x 37 x 27cm
Trademark
Morecredit
Origin
China (Mainland)
Hs Code
6211439000
Production Capacity
500000PCS/Month
Package Size
25.00cm * 20.00cm * 7.00cm
Package Gross Weight
0.400kg
Stock Size And Color
S/M/L || Ready to Ship: 7 Colors
Fabric Composition
78% NYLON + 22% Spandex
Stock Clothes Status
Unbranded (Blank)
Sample Order Lead Time
8-15 Days Depend on the Selected Shipping Way
Bulk Order Lead Time
4~8 Weeks After Payment (Depend on The Quantity/Style and Custom Service)
Care Instructions
Machine Washable, Airy Dry, No Tumble Dry, No Bleaching
| Customization | Available |
|---|---|
| Age | Adults |
| Feature | Body Shape, Breathable, Moisture-Wicking, Quick-Drying, Modest Crew Neck X Curved Hem |
| Shipping Cost | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
| Secure Payments | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
| Refund Policy | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
| Model No. | MC0673 |
| Gender | Women's |
| Material | 78% Nylon + 22% Spandex |
| Pattern | Pure Colour |
| Product Name | Ladies Fashion Street Tees Body Building Clothin |
| Logo | Non Logo |
| Color | 7 Colors Can Be Choose |
| Moq | 1 Set Only for Stock |
| Sample Order | Available |
| Advantage | Stock for Fast Delivery |
| Oem/Odm | Available |
| Style | Compression X High Waist X High Stretchy |
| Packing | 1 Set/Polybag |
|---|---|
| Sample Time | 1-3days for Stock |
| Type | Suit |
| Usage | Ball Sports, Cycling, Fitness, Gym, Yoga, Dance |
| Transport Package | Standard Seaworthy Packing for Long Distance Trans |
| Specification | 46 x 37 x 27cm |
| Trademark | Morecredit |
| Origin | China (Mainland) |
| Hs Code | 6211439000 |
| Production Capacity | 500000PCS/Month |
| Package Size | 25.00cm * 20.00cm * 7.00cm |
| Package Gross Weight | 0.400kg |
| Stock Size And Color | S/M/L || Ready to Ship: 7 Colors |
| Fabric Composition | 78% NYLON + 22% Spandex |
| Stock Clothes Status | Unbranded (Blank) |
| Sample Order Lead Time | 8-15 Days Depend on the Selected Shipping Way |
| Bulk Order Lead Time | 4~8 Weeks After Payment (Depend on The Quantity/Style and Custom Service) |
| Care Instructions | Machine Washable, Airy Dry, No Tumble Dry, No Bleaching |
Packaging and delivery
| Selling Units | Single item |
|---|---|
| Package Type | Standard export packaging |
| Lead Time | 7-14 days after payment |
Protections
Secure Payment
Your payment information is encrypted and secure. We never share your card details.
Quality Assurance
Products are verified before shipment. Contact us within 7 days if you receive defective items.
Buyer Protection
Full refund if product is not as described or doesn't arrive on time.
Supplier
๐ญ
DONGGUAN TIANCHEN GARMENT TECHNOLOGY CO., LTD.
