Qumor High Waist No T Line Cropped Pants Yoga Pants Women's Back Pocket Peach Hip Sports Fitness Gym Capris Leggings
Loading pool progress...
Price tiers
Swipe โ
US$7.00
1+
01
End
Key attributes
Customization
Available
Age
Adults
Feature
Body Shape, Breathable, Moisture-Wicking, Quick-Drying
Shipping Cost
Contact the supplier about freight and estimated delivery time.
Secure Payments
Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform.
Refund Policy
Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues.
Model No.
QFK219
Gender
Women's
Material
Spandex/Nylon
Pattern
Pure Colour
Type
Pants
Fabric
Nuls
Color
Oil Blue / Blue Willow / Pink / Forest Green
Size
S / M / L / XL
Fabric Weight
225g
Usage
Yoga, Fitness, Running, Aerobics, Daily, Leisure
Transport Package
40*30*25cm
Specification
80% Nylon+20% Spandex
Trademark
QUMOR
Origin
China
Hs Code
6112110000
Production Capacity
3000000 Pieces/Year
Package Size
32.00cm * 45.00cm * 5.00cm
Package Gross Weight
0.500kg
Lead Time
5 days (1 - 10 Pieces) 9 days (11 - 500 Pieces) 14 days (501 - 2000 Pieces) To be negotiated ( > 2000 Pieces)
Model
QFK219
Fabric Category
Nuls
S
24*2
M
26.5*2
L
29*2
Xl
31.5*2
Height/Weight(Cm)
42.5-50(kg)
160
4S
| Customization | Available |
|---|---|
| Age | Adults |
| Feature | Body Shape, Breathable, Moisture-Wicking, Quick-Drying |
| Shipping Cost | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
| Secure Payments | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
| Refund Policy | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
| Model No. | QFK219 |
| Gender | Women's |
| Material | Spandex/Nylon |
| Pattern | Pure Colour |
| Type | Pants |
| Fabric | Nuls |
| Color | Oil Blue / Blue Willow / Pink / Forest Green |
| Size | S / M / L / XL |
| Fabric Weight | 225g |
| Usage | Yoga, Fitness, Running, Aerobics, Daily, Leisure |
| Transport Package | 40*30*25cm |
| Specification | 80% Nylon+20% Spandex |
|---|---|
| Trademark | QUMOR |
| Origin | China |
| Hs Code | 6112110000 |
| Production Capacity | 3000000 Pieces/Year |
| Package Size | 32.00cm * 45.00cm * 5.00cm |
| Package Gross Weight | 0.500kg |
| Lead Time | 5 days (1 - 10 Pieces) 9 days (11 - 500 Pieces) 14 days (501 - 2000 Pieces) To be negotiated ( > 2000 Pieces) |
| Model | QFK219 |
| Fabric Category | Nuls |
| S | 24*2 |
| M | 26.5*2 |
| L | 29*2 |
| Xl | 31.5*2 |
| Height/Weight(Cm) | 42.5-50(kg) |
| 160 | 4S |
Packaging and delivery
| Selling Units | Single item |
|---|---|
| Package Type | Standard export packaging |
| Lead Time | 7-14 days after payment |
Protections
Secure Payment
Your payment information is encrypted and secure. We never share your card details.
Quality Assurance
Products are verified before shipment. Contact us within 7 days if you receive defective items.
Buyer Protection
Full refund if product is not as described or doesn't arrive on time.
Supplier
๐ญ
Shenzhen Niceyoga Garment Co., Ltd
