Qumor Hot Selling Shirts for Women Yoga Gym Wear Workout Sets Cropped Hoodie Long Sleeve T Shirt
Loading pool progress...
Price tiers
Swipe โ
US$8.10
3โ29
US$7.10
30โ199
US$6.80
200โ499
US$6.50
500+
0330200500
End
Key attributes
Customization
Available
Size
Sm / Lxl
Feature
Body Shape, Breathable, Moisture-Wicking, Quick-Drying
Shipping Cost
Contact the supplier about freight and estimated delivery time.
Secure Payments
Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform.
Refund Policy
Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues.
Model No.
CX269
Gender
Women's
Material
Polyester
Pattern
Pure Colour
Type
T-Shirt
Fabric
Polyester
Color
Blue / Pink / White / Black
Chest Pad Included
No
Fabric Weight
100g
Usage
Ball Sports, Cycling, Fitness, Gym, Yoga, Dancing
Transport Package
40*30*25cm
Specification
100% Polyester
Trademark
QUMOR
Origin
China
Hs Code
6112110000
Production Capacity
2500000 Pieces/Year
Package Size
32.00cm * 45.00cm * 5.00cm
Package Gross Weight
0.500kg
Lead Time
5 days (1 - 10 Pieces) 9 days (11 - 100 Pieces) 14 days (101 - 1000 Pieces) To be negotiated ( > 1000 Pieces)
Model
CX269
S/M
58*2
L/Xl
63*2
Customization Type
Monochrome MOQ
Spot Plus
A roll of cloth
Spot Coloring
A roll of cloth
Come To The Drawing And Sample
A roll of cloth
Fixed Dye Color
2 rolls of cloth
Custom Fabric
Look at the fabric characteristics
Renewable Fabric
5 tons
Over And Short
ยฑ5%
Sample
1 piece
Dyeing Of Auxiliary Materials
200
| Customization | Available |
|---|---|
| Size | Sm / Lxl |
| Feature | Body Shape, Breathable, Moisture-Wicking, Quick-Drying |
| Shipping Cost | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
| Secure Payments | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
| Refund Policy | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
| Model No. | CX269 |
| Gender | Women's |
| Material | Polyester |
| Pattern | Pure Colour |
| Type | T-Shirt |
| Fabric | Polyester |
| Color | Blue / Pink / White / Black |
| Chest Pad Included | No |
| Fabric Weight | 100g |
| Usage | Ball Sports, Cycling, Fitness, Gym, Yoga, Dancing |
| Transport Package | 40*30*25cm |
| Specification | 100% Polyester |
| Trademark | QUMOR |
| Origin | China |
|---|---|
| Hs Code | 6112110000 |
| Production Capacity | 2500000 Pieces/Year |
| Package Size | 32.00cm * 45.00cm * 5.00cm |
| Package Gross Weight | 0.500kg |
| Lead Time | 5 days (1 - 10 Pieces) 9 days (11 - 100 Pieces) 14 days (101 - 1000 Pieces) To be negotiated ( > 1000 Pieces) |
| Model | CX269 |
| S/M | 58*2 |
| L/Xl | 63*2 |
| Customization Type | Monochrome MOQ |
| Spot Plus | A roll of cloth |
| Spot Coloring | A roll of cloth |
| Come To The Drawing And Sample | A roll of cloth |
| Fixed Dye Color | 2 rolls of cloth |
| Custom Fabric | Look at the fabric characteristics |
| Renewable Fabric | 5 tons |
| Over And Short | ยฑ5% |
| Sample | 1 piece |
| Dyeing Of Auxiliary Materials | 200 |
Packaging and delivery
| Selling Units | Single item |
|---|---|
| Package Type | Standard export packaging |
| Lead Time | 7-14 days after payment |
Protections
Secure Payment
Your payment information is encrypted and secure. We never share your card details.
Quality Assurance
Products are verified before shipment. Contact us within 7 days if you receive defective items.
Buyer Protection
Full refund if product is not as described or doesn't arrive on time.
Supplier
๐ญ
Shenzhen Niceyoga Garment Co., Ltd
