Qumor Wholesale Yoga Wear Gym Fashion Black Crop Top Ropa Deportiva Training Activewear Blank Sports Bra
Loading pool progress...
Price tiers
Swipe โ
US$8.10
1+
01
End
Key attributes
Customization
Available
Size
S / M / L / XL
Feature
Body Shape, Breathable, Moisture-Wicking, Quick-Drying
Shipping Cost
Contact the supplier about freight and estimated delivery time.
Secure Payments
Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform.
Refund Policy
Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues.
Model No.
WX206
Material
Spandex/Nylon
Pattern
Pure Colour
Type
Top
Fabric
Nuls Ly Cra
Color
Blue / Grey / Ivory White / Black / Chestnut
Chest Pad Removable
No
Gram Weight
220g
Usage
Yoga, Fitness, Running, Aerobics, Daily, Leisure
Transport Package
40*30*25cm
Specification
80% Nylon+20% Spandex
Trademark
QUMOR
Origin
China
Hs Code
6112110000
Production Capacity
3000000 Pieces/Year
Package Size
32.00cm * 45.00cm * 5.00cm
Package Gross Weight
0.500kg
Lead Time
5 days (1 - 50 Pieces) 9 days (51 - 500 Pieces) 14 days (501 - 2000 Pieces) To be negotiated ( > 2000 Pieces)
Model
WX206
Chestpad
Included
S
35*2
M
37.5*2
L
40*2
Xl
42.5*2
Customization Type
Monochrome MOQ
Spot Plus
A roll of cloth
Spot Coloring
A roll of cloth
Come To The Drawing And Sample
A roll of cloth
Fixed Dye Color
2 rolls of cloth
Custom Fabric
Look at the fabric characteristics
Renewable Fabric
5 tons
Over And Short
ยฑ5%
Sample
1 piece
Dyeing Of Auxiliary Materials
200
| Customization | Available |
|---|---|
| Size | S / M / L / XL |
| Feature | Body Shape, Breathable, Moisture-Wicking, Quick-Drying |
| Shipping Cost | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
| Secure Payments | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
| Refund Policy | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
| Model No. | WX206 |
| Material | Spandex/Nylon |
| Pattern | Pure Colour |
| Type | Top |
| Fabric | Nuls Ly Cra |
| Color | Blue / Grey / Ivory White / Black / Chestnut |
| Chest Pad Removable | No |
| Gram Weight | 220g |
| Usage | Yoga, Fitness, Running, Aerobics, Daily, Leisure |
| Transport Package | 40*30*25cm |
| Specification | 80% Nylon+20% Spandex |
| Trademark | QUMOR |
| Origin | China |
| Hs Code | 6112110000 |
| Production Capacity | 3000000 Pieces/Year |
|---|---|
| Package Size | 32.00cm * 45.00cm * 5.00cm |
| Package Gross Weight | 0.500kg |
| Lead Time | 5 days (1 - 50 Pieces) 9 days (51 - 500 Pieces) 14 days (501 - 2000 Pieces) To be negotiated ( > 2000 Pieces) |
| Model | WX206 |
| Chestpad | Included |
| S | 35*2 |
| M | 37.5*2 |
| L | 40*2 |
| Xl | 42.5*2 |
| Customization Type | Monochrome MOQ |
| Spot Plus | A roll of cloth |
| Spot Coloring | A roll of cloth |
| Come To The Drawing And Sample | A roll of cloth |
| Fixed Dye Color | 2 rolls of cloth |
| Custom Fabric | Look at the fabric characteristics |
| Renewable Fabric | 5 tons |
| Over And Short | ยฑ5% |
| Sample | 1 piece |
| Dyeing Of Auxiliary Materials | 200 |
Packaging and delivery
| Selling Units | Single item |
|---|---|
| Package Type | Standard export packaging |
| Lead Time | 7-14 days after payment |
Protections
Secure Payment
Your payment information is encrypted and secure. We never share your card details.
Quality Assurance
Products are verified before shipment. Contact us within 7 days if you receive defective items.
Buyer Protection
Full refund if product is not as described or doesn't arrive on time.
Supplier
๐ญ
Shenzhen Niceyoga Garment Co., Ltd
