RoHS Compliant 0.7 Inch 5X7 LED DOT Matrix with One Side Pins From Expert Manufacturer
Loading pool progress...
Price tiers
Swipe โ
US$0.60
1,000+
01,000
End
Key attributes
Customization
Available
Usage
LED Display
Size
5*7
Model No.
LM7057G/H
Emitting Color
Homochromyhomochromy
Power
75MW/DOT
Ip Rating
IP0
Pixel Pitch
2.54mm
Led Chips
Home-Made or Imported
Waterproof
Not Waterproof
Life
80000h
Certification
RoHS, Reach
Outline Dimensions
12.7X17.8X6.3mm
Matrix Height
0.7 Inch(17.8mm)
Dot Size
Dia1.9mm
Pitch
2.54mm
Viewing Angle
>140degree
Dot Number
35PCS
Transport Package
EPE Foam and Carton
Specification
RoHS, REACH
Trademark
LIGHTKEY
Origin
China
Hs Code
8531200000
Production Capacity
1000000PCS/Year
Part No.
Chip
Common Cathode Row
Common Anode Row
Min.
Typ.
Lm7057gr
LM7057HR
Lm7057gd
LM7057HD
Lm7057go
LM7057HO
Lm7057gy
LM7057HY
Lm7057gg
LM7057HG
Lm7057gur
LM7057HUR
Lm7057guo
LM7057HUO
Lm7057gua
LM7057HUA
Lm7057guy
LM7057HUY
Lm7057gug
LM7057HUG
Lm7057gpg
LM7057HPG
Lm7057gub
LM7057HUB
Lm7057guw
LM7057HUW
Unit:
\
| Customization | Available |
|---|---|
| Usage | LED Display |
| Size | 5*7 |
| Model No. | LM7057G/H |
| Emitting Color | Homochromyhomochromy |
| Power | 75MW/DOT |
| Ip Rating | IP0 |
| Pixel Pitch | 2.54mm |
| Led Chips | Home-Made or Imported |
| Waterproof | Not Waterproof |
| Life | 80000h |
| Certification | RoHS, Reach |
| Outline Dimensions | 12.7X17.8X6.3mm |
| Matrix Height | 0.7 Inch(17.8mm) |
| Dot Size | Dia1.9mm |
| Pitch | 2.54mm |
| Viewing Angle | >140degree |
| Dot Number | 35PCS |
| Transport Package | EPE Foam and Carton |
| Specification | RoHS, REACH |
| Trademark | LIGHTKEY |
| Origin | China |
|---|---|
| Hs Code | 8531200000 |
| Production Capacity | 1000000PCS/Year |
| Part No. | Chip |
| Common Cathode Row | Common Anode Row |
| Min. | Typ. |
| Lm7057gr | LM7057HR |
| Lm7057gd | LM7057HD |
| Lm7057go | LM7057HO |
| Lm7057gy | LM7057HY |
| Lm7057gg | LM7057HG |
| Lm7057gur | LM7057HUR |
| Lm7057guo | LM7057HUO |
| Lm7057gua | LM7057HUA |
| Lm7057guy | LM7057HUY |
| Lm7057gug | LM7057HUG |
| Lm7057gpg | LM7057HPG |
| Lm7057gub | LM7057HUB |
| Lm7057guw | LM7057HUW |
| Unit: | \ |
Packaging and delivery
| Selling Units | Single item |
|---|---|
| Package Type | Standard export packaging |
| Lead Time | 7-14 days after payment |
Protections
Secure Payment
Your payment information is encrypted and secure. We never share your card details.
Quality Assurance
Products are verified before shipment. Contact us within 7 days if you receive defective items.
Buyer Protection
Full refund if product is not as described or doesn't arrive on time.
Supplier
๐ญ
Ningbo Lightkey Electronic Technology Co., Ltd.
