Qumor Winter Tight Leisure Sports Women's Hoodie Breathable and Comfortable
Loading pool progress...
Price tiers
Swipe โ
US$13.80
500+
0500
End
Key attributes
Customization
Available
Size
S / M / L / XL
Feature
Body Shape, Breathable, Moisture-Wicking, Quick-Drying
Shipping Cost
Contact the supplier about freight and estimated delivery time.
Secure Payments
Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform.
Refund Policy
Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues.
Model No.
CX243
Gender
Women's
Material
Spandex/Nylon
Pattern
Pure Colour
Type
Jacket
Fabric
Lnu Textured Series
Inner Fabric
95% Polyester +8% Spandex
Color
Albumin / Black
Chest Pad Included
No
Fabric Weight
310g
Usage
Ball Sports, Cycling, Fitness, Gym, Yoga, Dancing
Transport Package
40*30*25cm
Specification
80% Nylon +20% Spandex
Trademark
QUMOR
Origin
China
Hs Code
6112110000
Production Capacity
2500000 Pieces/Year
Package Size
32.00cm * 45.00cm * 5.00cm
Package Gross Weight
1.000kg
Lead Time
7 days (1 - 50 Pieces) 15 days (51 - 500 Pieces) 35 days (501 - 2000 Pieces) To be negotiated ( > 2000 Pieces)
Model
CX243
Mesh Fabric Composition
80% Nylon +20% Spandex
Inner Fabric Composition
95% Polyester +8% Spandex
Chestpad
None
S
50*2
M
52.5*2
L
55*2
Xl
57.5*2
Customization Type
Monochrome MOQ
Spot Plus
A roll of cloth
Spot Coloring
A roll of cloth
Come To The Drawing And Sample
A roll of cloth
Fixed Dye Color
2 rolls of cloth
Custom Fabric
Look at the fabric characteristics
Renewable Fabric
5 tons
Over And Short
ยฑ5%
Sample
1 piece
Dyeing Of Auxiliary Materials
200
| Customization | Available |
|---|---|
| Size | S / M / L / XL |
| Feature | Body Shape, Breathable, Moisture-Wicking, Quick-Drying |
| Shipping Cost | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
| Secure Payments | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
| Refund Policy | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
| Model No. | CX243 |
| Gender | Women's |
| Material | Spandex/Nylon |
| Pattern | Pure Colour |
| Type | Jacket |
| Fabric | Lnu Textured Series |
| Inner Fabric | 95% Polyester +8% Spandex |
| Color | Albumin / Black |
| Chest Pad Included | No |
| Fabric Weight | 310g |
| Usage | Ball Sports, Cycling, Fitness, Gym, Yoga, Dancing |
| Transport Package | 40*30*25cm |
| Specification | 80% Nylon +20% Spandex |
| Trademark | QUMOR |
| Origin | China |
| Hs Code | 6112110000 |
| Production Capacity | 2500000 Pieces/Year |
|---|---|
| Package Size | 32.00cm * 45.00cm * 5.00cm |
| Package Gross Weight | 1.000kg |
| Lead Time | 7 days (1 - 50 Pieces) 15 days (51 - 500 Pieces) 35 days (501 - 2000 Pieces) To be negotiated ( > 2000 Pieces) |
| Model | CX243 |
| Mesh Fabric Composition | 80% Nylon +20% Spandex |
| Inner Fabric Composition | 95% Polyester +8% Spandex |
| Chestpad | None |
| S | 50*2 |
| M | 52.5*2 |
| L | 55*2 |
| Xl | 57.5*2 |
| Customization Type | Monochrome MOQ |
| Spot Plus | A roll of cloth |
| Spot Coloring | A roll of cloth |
| Come To The Drawing And Sample | A roll of cloth |
| Fixed Dye Color | 2 rolls of cloth |
| Custom Fabric | Look at the fabric characteristics |
| Renewable Fabric | 5 tons |
| Over And Short | ยฑ5% |
| Sample | 1 piece |
| Dyeing Of Auxiliary Materials | 200 |
Packaging and delivery
| Selling Units | Single item |
|---|---|
| Package Type | Standard export packaging |
| Lead Time | 7-14 days after payment |
Protections
Secure Payment
Your payment information is encrypted and secure. We never share your card details.
Quality Assurance
Products are verified before shipment. Contact us within 7 days if you receive defective items.
Buyer Protection
Full refund if product is not as described or doesn't arrive on time.
Supplier
๐ญ
Shenzhen Niceyoga Garment Co., Ltd
