High Quality Made 4.6 Inch 5X8 LED DOT Matrix with RoHS From Expert Manufacturer
Loading pool progress...
Price tiers
Swipe โ
US$5.00
1,000+
01,000
End
Key attributes
Customization
Available
Usage
LED Display
Size
5*8
Model No.
LM46058A/B
Emitting Color
Homochromyhomochromy
Power
150MW/DOT
Pixel Pitch
15.24mm
Life
80000h
Certification
RoHS, Reach
Outline Dimensions
76.2X121.9X13mm
Matrix Height
4.6 Inch(121.9mm)
Dot Size
Dia 10mm
Pitch
15.24mm
Viewing Angle
>140degree
Dot Number
40PCS
Transport Package
EPE Foam and Carton
Specification
RoHS, REACH
Trademark
LIGHTKEY
Origin
China
Hs Code
8531200000
Production Capacity
1000000PCS/Year
Part No.
Chip
Commoncathode Row
CommonAnode Row
Min.
Typ.
Ld46058ar
LD46058BR
Ld46058ad
LD46058BD
Ld46058ao
LD46058BO
Ld46058ay
LD46058BY
Ld46058ag
LD46058BG
Ld46058aur
LD46058BUR
Ld46058auo
LD46058BUO
Ld46058aua
LD46058BUA
Ld46058auy
LD46058BUY
Ld46058aug
LD46058BUG
Ld46058apg
LD46058BPG
Ld46058aub
LD46058BUB
Ld46058auw
LD46058BUW
Unit:
\
| Customization | Available |
|---|---|
| Usage | LED Display |
| Size | 5*8 |
| Model No. | LM46058A/B |
| Emitting Color | Homochromyhomochromy |
| Power | 150MW/DOT |
| Pixel Pitch | 15.24mm |
| Life | 80000h |
| Certification | RoHS, Reach |
| Outline Dimensions | 76.2X121.9X13mm |
| Matrix Height | 4.6 Inch(121.9mm) |
| Dot Size | Dia 10mm |
| Pitch | 15.24mm |
| Viewing Angle | >140degree |
| Dot Number | 40PCS |
| Transport Package | EPE Foam and Carton |
| Specification | RoHS, REACH |
| Trademark | LIGHTKEY |
| Origin | China |
| Hs Code | 8531200000 |
|---|---|
| Production Capacity | 1000000PCS/Year |
| Part No. | Chip |
| Commoncathode Row | CommonAnode Row |
| Min. | Typ. |
| Ld46058ar | LD46058BR |
| Ld46058ad | LD46058BD |
| Ld46058ao | LD46058BO |
| Ld46058ay | LD46058BY |
| Ld46058ag | LD46058BG |
| Ld46058aur | LD46058BUR |
| Ld46058auo | LD46058BUO |
| Ld46058aua | LD46058BUA |
| Ld46058auy | LD46058BUY |
| Ld46058aug | LD46058BUG |
| Ld46058apg | LD46058BPG |
| Ld46058aub | LD46058BUB |
| Ld46058auw | LD46058BUW |
| Unit: | \ |
Packaging and delivery
| Selling Units | Single item |
|---|---|
| Package Type | Standard export packaging |
| Lead Time | 7-14 days after payment |
Protections
Secure Payment
Your payment information is encrypted and secure. We never share your card details.
Quality Assurance
Products are verified before shipment. Contact us within 7 days if you receive defective items.
Buyer Protection
Full refund if product is not as described or doesn't arrive on time.
Supplier
๐ญ
Ningbo Lightkey Electronic Technology Co., Ltd.
