2 Inch 5X7 Dual Color LED DOT Matrix with RoHS From Expert Manufacturer
Loading pool progress...
Price tiers
Swipe โ
US$1.00
1,000+
01,000
End
Key attributes
Customization
Available
Usage
LED Display
Size
5*7
Model No.
LM20057A/BRG
Emitting Color
Two-color
Power
75MW/DOT
Ip Rating
IP0
Pixel Pitch
7.62mm
Led Chips
Home-Made or Imported
Waterproof
Not Waterproof
Life
80000h
Certification
RoHS, Reach
Outline Dimensions
37.8X53.1X8.4mm
Matrix Height
2 Inch(53.1mm)
Dot Size
Dia 5mm
Pitch
7.62mm
Viewing Angle
>120degree
Dot Number
35PCS
Transport Package
EPE Foam and Carton
Specification
RoHS, REACH
Trademark
LIGHTKEY
Origin
China
Hs Code
8531200000
Production Capacity
1000000PCS/Year
Description
Part No.
Cathode Row
Anode Row
Min.
Typ.
Standardbrightness
LM20057CRG
Gap
Green
Ultra-Highbrightness
LM20057CURUG
Algainp
Ultra Green
| Customization | Available |
|---|---|
| Usage | LED Display |
| Size | 5*7 |
| Model No. | LM20057A/BRG |
| Emitting Color | Two-color |
| Power | 75MW/DOT |
| Ip Rating | IP0 |
| Pixel Pitch | 7.62mm |
| Led Chips | Home-Made or Imported |
| Waterproof | Not Waterproof |
| Life | 80000h |
| Certification | RoHS, Reach |
| Outline Dimensions | 37.8X53.1X8.4mm |
| Matrix Height | 2 Inch(53.1mm) |
| Dot Size | Dia 5mm |
| Pitch | 7.62mm |
| Viewing Angle | >120degree |
|---|---|
| Dot Number | 35PCS |
| Transport Package | EPE Foam and Carton |
| Specification | RoHS, REACH |
| Trademark | LIGHTKEY |
| Origin | China |
| Hs Code | 8531200000 |
| Production Capacity | 1000000PCS/Year |
| Description | Part No. |
| Cathode Row | Anode Row |
| Min. | Typ. |
| Standardbrightness | LM20057CRG |
| Gap | Green |
| Ultra-Highbrightness | LM20057CURUG |
| Algainp | Ultra Green |
Packaging and delivery
| Selling Units | Single item |
|---|---|
| Package Type | Standard export packaging |
| Lead Time | 7-14 days after payment |
Protections
Secure Payment
Your payment information is encrypted and secure. We never share your card details.
Quality Assurance
Products are verified before shipment. Contact us within 7 days if you receive defective items.
Buyer Protection
Full refund if product is not as described or doesn't arrive on time.
Supplier
๐ญ
Ningbo Lightkey Electronic Technology Co., Ltd.
