0.7 Inch 5X7 LED DOT Matrix with RoHS From Expert China Manufacturer
Loading pool progress...
Price tiers
Swipe โ
US$0.60
1,000+
01,000
End
Key attributes
Customization
Available
Usage
LED Display
Size
5*7
Model No.
LM7057A/B
Emitting Color
Homochromyhomochromy
Power
75MW/DOT
Pixel Pitch
2.54mm
Life
80000h
Certification
RoHS, Reach
Outline Dimensions
12.7X17.8X6.3mm
Matrix Height
0.7 Inch(17.8mm)
Dot Size
Dia1.9mm
Pitch
2.54mm
Viewing Angle
>140degree
Dot Number
35PCS
Transport Package
EPE Foam and Carton
Specification
RoHS, REACH
Trademark
LIGHTKEY
Origin
China
Hs Code
8531200000
Production Capacity
1000000PCS/Year
Part No.
Chip
Common Cathode Row
CommonAnode Row
Min.
Typ.
Lm7057ar
LM7057BR
Lm7057ad
LM7057BD
Lm7057ao
LM7057BO
Lm7057ay
LM7057BY
Lm7057ag
LM7057BG
Lm7057aur
LM7057BUR
Lm7057auo
LM7057BUO
Lm7057aua
LM7057BUA
Lm7057auy
LM7057BUY
Lm7057aug
LM7057BUG
Lm7057apg
LM7057BPG
Lm7057aub
LM7057BUB
Lm7057auw
LM7057BUW
Unit:
\
| Customization | Available |
|---|---|
| Usage | LED Display |
| Size | 5*7 |
| Model No. | LM7057A/B |
| Emitting Color | Homochromyhomochromy |
| Power | 75MW/DOT |
| Pixel Pitch | 2.54mm |
| Life | 80000h |
| Certification | RoHS, Reach |
| Outline Dimensions | 12.7X17.8X6.3mm |
| Matrix Height | 0.7 Inch(17.8mm) |
| Dot Size | Dia1.9mm |
| Pitch | 2.54mm |
| Viewing Angle | >140degree |
| Dot Number | 35PCS |
| Transport Package | EPE Foam and Carton |
| Specification | RoHS, REACH |
| Trademark | LIGHTKEY |
| Origin | China |
| Hs Code | 8531200000 |
|---|---|
| Production Capacity | 1000000PCS/Year |
| Part No. | Chip |
| Common Cathode Row | CommonAnode Row |
| Min. | Typ. |
| Lm7057ar | LM7057BR |
| Lm7057ad | LM7057BD |
| Lm7057ao | LM7057BO |
| Lm7057ay | LM7057BY |
| Lm7057ag | LM7057BG |
| Lm7057aur | LM7057BUR |
| Lm7057auo | LM7057BUO |
| Lm7057aua | LM7057BUA |
| Lm7057auy | LM7057BUY |
| Lm7057aug | LM7057BUG |
| Lm7057apg | LM7057BPG |
| Lm7057aub | LM7057BUB |
| Lm7057auw | LM7057BUW |
| Unit: | \ |
Packaging and delivery
| Selling Units | Single item |
|---|---|
| Package Type | Standard export packaging |
| Lead Time | 7-14 days after payment |
Protections
Secure Payment
Your payment information is encrypted and secure. We never share your card details.
Quality Assurance
Products are verified before shipment. Contact us within 7 days if you receive defective items.
Buyer Protection
Full refund if product is not as described or doesn't arrive on time.
Supplier
๐ญ
Ningbo Lightkey Electronic Technology Co., Ltd.
