0.7 Inch 5X7 DOT Matrix Display, Alingap Super Red LED, for Industrial Instruments and Panel Meters
Loading pool progress...
Price tiers
Swipe โ
US$0.60
1,000+
01,000
End
Key attributes
Customization
Available
Usage
LED Display
Size
5*7
Shipping Cost
Contact the supplier about freight and estimated delivery time.
Secure Payments
Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform.
Refund Policy
Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues.
Model No.
LM7057BUR, LM7057AUR, LM7057BUG, LM7057AUG
Emitting Color
Homochromyhomochromy
Power
75MW/DOT
Pixel Pitch
2.54mm
Life
80000h
Certification
RoHS, Reach
Outline Dimensions
12.7X17.8X6.3mm
Matrix Height
0.7 Inch(17.8mm)
Dot Size
Dia1.9mm
Pitch
2.54mm
Viewing Angle
>140degree
Dot Number
35PCS
Transport Package
EPE Foam and Carton
Specification
RoHS, REACH
Trademark
LIGHTKEY
Origin
China
Hs Code
8531200000
Production Capacity
1000000PCS/Year
Package Size
10.00cm * 10.00cm * 4.00cm
Package Gross Weight
0.200kg
Lead Time
30 days (1 - 5000 Pieces) To be negotiated ( > 5000 Pieces)
Part No.
Chip
Common Cathode Row
CommonAnode Row
Min.
Typ.
Lm7057aur
LM7057BUR
Lm7057auo
LM7057BUO
Lm7057aua
LM7057BUA
Lm7057auy
LM7057BUY
Lm7057aug
LM7057BUG
Lm7057apg
LM7057BPG
Lm7057aub
LM7057BUB
Lm7057auw
LM7057BUW
Unit:
\
| Customization | Available |
|---|---|
| Usage | LED Display |
| Size | 5*7 |
| Shipping Cost | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
| Secure Payments | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
| Refund Policy | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
| Model No. | LM7057BUR, LM7057AUR, LM7057BUG, LM7057AUG |
| Emitting Color | Homochromyhomochromy |
| Power | 75MW/DOT |
| Pixel Pitch | 2.54mm |
| Life | 80000h |
| Certification | RoHS, Reach |
| Outline Dimensions | 12.7X17.8X6.3mm |
| Matrix Height | 0.7 Inch(17.8mm) |
| Dot Size | Dia1.9mm |
| Pitch | 2.54mm |
| Viewing Angle | >140degree |
| Dot Number | 35PCS |
| Transport Package | EPE Foam and Carton |
| Specification | RoHS, REACH |
| Trademark | LIGHTKEY |
|---|---|
| Origin | China |
| Hs Code | 8531200000 |
| Production Capacity | 1000000PCS/Year |
| Package Size | 10.00cm * 10.00cm * 4.00cm |
| Package Gross Weight | 0.200kg |
| Lead Time | 30 days (1 - 5000 Pieces) To be negotiated ( > 5000 Pieces) |
| Part No. | Chip |
| Common Cathode Row | CommonAnode Row |
| Min. | Typ. |
| Lm7057aur | LM7057BUR |
| Lm7057auo | LM7057BUO |
| Lm7057aua | LM7057BUA |
| Lm7057auy | LM7057BUY |
| Lm7057aug | LM7057BUG |
| Lm7057apg | LM7057BPG |
| Lm7057aub | LM7057BUB |
| Lm7057auw | LM7057BUW |
| Unit: | \ |
Packaging and delivery
| Selling Units | Single item |
|---|---|
| Package Type | Standard export packaging |
| Lead Time | 7-14 days after payment |
Protections
Secure Payment
Your payment information is encrypted and secure. We never share your card details.
Quality Assurance
Products are verified before shipment. Contact us within 7 days if you receive defective items.
Buyer Protection
Full refund if product is not as described or doesn't arrive on time.
Supplier
๐ญ
Ningbo Lightkey Electronic Technology Co., Ltd.
